Libor pracuje výborně, chválí Jílek zatím nulového útočníka. Sparta však zoufale potřebuje jeho góly

Libor Kozák přestoupil po úspěšném jaře v dresu Liberce do Sparty a jsou od něj očekávány góly, v prvních třech kolech se ale někdejší střelec Lazia Řím neprosadil ani jednou a možná právě kvůli tomu má na svém kontě letenský tým pouze čtyři body. Kozákovy branky Jílkova družina potřebuje, sám trenér ale věří, že přijdou.

Libor pracuje výborně, chválí Jílek zatím nulového útočníka. Sparta však zoufale potřebuje jeho góly

Sparta na úvod sezóny senzačně prohrála se Slováckem 0:2, chuť si však po výhře stejným výsledkem o týden později nad Jabloncem napravila. Do formy se však nedostala, v Českých Budějovicích prohrávala po poločase 0:2 a nakonec si domů přivedla alespoň ten jeden bod. Hlavní útočná hvězda Libor Kozák však vyšla naprázdno, Jílkův tým letos těží hlavně z branek Guelora Kangy, středního záložníka...

Bez produktivního útočníka podporovaného ofenzivními záložníky či křídelníky se schpností vstřelit gól zkrátka být úspěšný nejde. Václav Jílek, nový trenér Sparty, nicméně věří, že se exliberecký útočník probere a naplní to, proč jej vedení klubu přivedlo. "Libor výborně pracuje a do šancí se dostává. Věřím, že se probudí a začne je proměňovat,“ zůstává optimistický Jílek.

Hráč, jenž během absence Martina Frýdka dokonce nosí kapitánskou pásku, taktéž stále věří, že pro něj bude angažmá ve Spartě úspěšné. "Štěstí jsem si vždycky přitáhl vlastní prací, nikdy mi nespadlo do klína. Ovlivnit ho vždycky můžu jenom já," motivuje se. Šanci na první gól v rudém dresu bude mít o víkendu proti Příbrami. Sparta potřebuje nutně vyhrát a sám Kozák by branku potřeboval jako sůl.

„Dokáže si najít prostor, každý zápas má šance. Trochu se bojím, aby to neprotrhl proti nám. Je to výborný útočník," je si vědom Kozákových kvalit veterán příbramského mužstva Jan Rezek. Duel Sparty s Příbramí začíná v neděli v 19:00.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)