Hübschman: S Jerevanem se hrát dá, ale chce to trpělivost. Klíčovým faktorem může být pohyb

Má před sebou další náročnou misi. Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman musí prodat své bohaté zkušenosti ze zahraničí a reprezentace a dovézt svůj tým do dalšího předkola Evropské ligy. V cestě ale stojí Pjunik Jerevan, který úvodní duel ovládl 2:1. Nyní se hraje ale na domácí půdě českého zástupce a Hübschman postup nezatracuje.

Hübschman: S Jerevanem se hrát dá, ale chce to trpělivost. Klíčovým faktorem může být pohyb

Už před týdnem chtěli uspět, ale po špatném prvním poločasu hasili nakonec alespoň dobré východisko pro odvetu. „Určitě tím faktorem postupu bude pohyb. V prvním zápase jsme ho měli málo. Musíme se udržet a být trpěliví na míči,“ nechal se slyšet kapitán Jablonce na tiskové konferenci klubu před čtvrtečním klíčovým duelem.

„Jerevan má nějakou kvalitu. Má technické a rychlé hráče do brejkových situací. První zápas u nich jsme moc nezvládli. Musíme se teď hodně zlepšit. Určitě se s nimi ale hrát dá, což jsme si vyzkoušeli v druhém poločase u nich. Budeme muset být ale trpěliví a vydržet s míčem,“ soudí zkušený obránce, který patří k pilířům defenzivní řady Jablonce.

On sám by ale nepřeceňoval víkendový úspěch v lize, kdy se svými spoluhráči rozstřílel Jablonec 6:0. „Každé vítězství dodá sebevědomí. Bereme to s nějakým respektem. Na 6:0 proti Slovácku to nebylo. I v tom zápase tam byly z naší strany chyby. Ne všechno bylo růžové, jak vypadá konečný výsledek,“ varuje před euforií, která by mohla být zkrocena chladnou sprchou od soupeře.