Rezek se obává před víkendovou bitvou Kozáka. A jaké vidí největší nedostatky Příbrami?

Před pár týdny si středočeský klub pořádně oddychl, když uspěl v baráži o udržení mezi elitou. Příbram prakticky celý rok bojovala o holé přežití a nyní si na této adrese přejí, aby se nedávná historie neopakovala. Po třech kolech mají svěřenci kouče Nádvorníka čtyři body, ale teď je čeká pražská Sparta, která se potřebuje vymanit z počáteční výsledkové bídy.

Rezek se obává před víkendovou bitvou Kozáka. A jaké vidí největší nedostatky Příbrami?

Zatímco letenský celek uhrál v Budějovicích pouhý bod za remízu 2:2, a to může být za tento výsledek ještě vlastně rád, tak Příbram doma zaskočila Bohemku a vyhrála 3:2.  I tak ale kapitán Jan Rezek poukazuje na špatnou produktivitu svého týmu. „Na každou branku se dost natrápíme. V létě jsme přišli o několik klíčových hráčů a vše stavíme od znova. Když budeme ale hrát jako jeden tým, tak se výsledky dostaví,“ soudí zkušený veterán.

Nyní bude Příbram čelit soupeři, který má ambice bojovat o titul, přestože to po prvních třech kolech tak nevypadá. Bodové ztráty se Slováckem a Budějovicemi, tedy týmy, které by měly okupovat opačné příčky tabulky, Spartu bolí. Také v neděli od sedmé hodiny večerní bude letenský celek favoritem, který by měl doma urvat tři body. Potřebuje je, pokud nechce, aby mu čelo tabulky hned v úvodu výrazně uteklo.

Sparta se trápí v koncovce a letní příchod Libora Kozáka se zatím nejeví jako dobrý krok. Bývalý reprezentant, který na jaře válel v Liberci, zatím marně čeká na vytouženou trefu. Trenér Jílek věří, že se to brzy protrhne, třeba již proti Příbrami. A toho se obává Rezek, který moc dobře zná sílu tohoto útočníka. „Je to výborný útočník. Dokáže si najít prostor a šance má v každém zápase. Trochu se bojím, aby to neprotrhl proti nám,“ naznačuje Rezek, že si defenziva Příbrami rozhodně dá na Kozáka pozor.