Real řeší co s Marianem, v ohrožení může být i Schick

Trenér a vedení Realu Madrid řeší, jestli a kam odejde pětadvacetiletý dominikánský útočník Mariano Diaz, jenž se v klubu nedokázal prosadit. Díaz přišel do Realu v létě 2018 po vydařené sezóně v dresu Lyonu, kde dokázal vstřelil 18 ligových gólů. Jeho odchod z Madridu se nyní může týkat i Patrika Schicka, jednou z možných destinací rychlonohého Dominikánce je totiž AS Řím.

Real řeší co s Marianem, v ohrožení může být i Schick

Španělský deník AS přinesl informaci, že na Mariana podaly nabídku dva kluby, a sice AS Řím a Monaco. Přestupová částka by se v obou případech měla pohybovat kolem 20 milionů eur. Mariano je rodákem ze Španělska a jeho jediným zahraničním angažmá bylo právě působení v Lyonu. 

Proč tedy reprezentuje Dominikánskou republiku? Protože odtamtud pochází jeho matka a v roce 2013, kdy obdržel první nabídku na reprezentování této karibské země, byla šance, že by se někdy prosadil do španělského národního týmu velmi malá. Přesto ještě za Španělsko může nastoupit. Za Dominikánskou republiku totiž odehrál pouhý jeden přátelák a v oficiálních soutěžích tedy může nastupovat za Španělsko. Přesto se zatím podle oficiálních údajů FIFA jedná o hráče dominikánské národnosti.

V případě, že by šel Mariano do AS Řím, musel by se s největší pravděpodobností stěhovat pryč Patrik Schick, jelikož v římském klubu by v ofenzívě vznikl přetlak. Zároveň se však spekuluje o zájmu Interu Milán o Edina Džeka, Schick navíc může nastoupit i na křídlech a není tedy ještě nic jisté.