Dusno v Barceloně, odchovanci vzali číslo na úkor nově příchozí hvězdy

Jednadvacetiletý střední záložník Carles Aleňá je jedním z mála hráčů své generace, kteří se dokázali prosadit do prvního týmu Barcelony přímo z mládežnické akademie. Aleňá působí v klubu od svých sedmi let a v prvním týmu se začal poprvé objevovat v roce 2016. Hořkou pachuť mu však způsobil incident s čísly na dresu pro novou sezónu.

Dusno v Barceloně, odchovanci vzali číslo na úkor nově příchozí hvězdy

Aleňá měl totiž na dresu vždy číslo 21, letos v létě však do klubu přišel z Ajaxu Amsterdam pouze o rok starší Frenkie de Jong a číslo 21 připadlo bez jakékoliv diskuze s Aleňou jemu. „Měla to být věc mezi mnou a ním. Se mnou se vůbec nikdo nebavil a vedení mu to číslo slíbilo ještě předtím, než jsem přišel. Představoval bych si, že za mnou aspoň někdo přijde a zeptá se mě,“ postěžoval si Aleňá novinářům.

„To mě mrzí, necítil jsem se dobře, když jsem se to dozvěděl. Já jsem se ke klubu choval vždy slušně,“ dodal Aleňá. De Jong přišel do Barcelony po skvělé sezóně s Ajaxem za 75 milionů eur a stal se z něj jednadvacátý nejdražší hráč všech dob. Ajaxu se v loňské sezóně podařilo dostat až do semifinále Ligy mistrů, kde ho v nastaveném čase druhého poločasu vyřadil londýnský Tottenham.

Frenkie de Jong odehrál v klubu dohromady 57 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 5 gólů. Od roku 2018 je de Jong také nizozemským reprezentantem, přičemž v národním týmu si doposud připsal 8 startů a gól nevstřelil.