Jílek chválí komunikativního Kozáka: Výborně propojuje mladší i starší hráče, jeho pozice v kabině se časem ještě zvýrazní

Třicetiletý člen širšího kádru české reprezentace Libor Kozák dorazil do Sparty, aby jí nabídl své góly. Jen v Liberci stihl během jarní části sedm tref.

Jílek chválí komunikativního Kozáka: Výborně propojuje mladší i starší hráče, jeho pozice v kabině se časem ještě zvýrazní

První dva starty však bývalý ofenzivní hráč Opavy, Lazia, Brescie, Bari, Livorna a Aston Villy v žádnou branku nepřetavil a během 154 minut poskytnutého času se zatím do střelecké listiny nezapsal.

Jak se na to, že zatím všechny své šance zahodil, dívá jeho přímý nadřízený Václav Jílek? Ten je v jeho případě optimistou a protržení střelecké smůly podle něj bude pouhou otázkou času...

"Věřím, že prvním gólem všechno odšpuntuje. Střelec je, obrovsky pracuje pro mužstvo. Plní si i roli v defenzivě," chválil svého svěřence muž zodpovědný za výkony a výsledky nejslavnější domácí fotbalové značky.

Jílek je spokojen také s jeho roli v kabině. V nynějším kapitánovi vidí jednoho z jasných lídrů. "Se všemi komunikuje, výborně propojuje mladší i starší hráče. Jeho pozice v kabině se postupem času ještě zvýrazní," upozornil někdejší sparťanský asistent, který už Letnou svého času prošel.

Prospět by mu měla i přítomnost o osm let mladšího ghanského kolegy Benjamina Tetteha, který zatím číhá vzadu a k tomuto datu odehrál 79 minut. "Má za sebou velmi silného útočníka v podobě Benjamina Tetteha. Pevně věřím, že je otázka jednoho až dvou zápasů, kdy branku dá. Do situací se dostává a bude je proměňovat," zakončil Jílek.