Stanciu překvapil slávistického asistenta skromností i fyzickým fondem. Záblesky geniality ukázal už při premiéře a odnesl to Žižkov

Slávisté si pochutnali na druholigové Viktorii Žižkov, které před její generálkou s Loko Vltavín nadělili šestku, o což se postupně postarali Van Buren, Coufal, Júsuf, Stanciu, Baluta a Holeš.

Stanciu překvapil slávistického asistenta skromností i fyzickým fondem. Záblesky geniality ukázal už při premiéře a odnesl to Žižkov

Jak uvedl asistent Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl, poslední přípravné měření sil před prvním výjezdem do Zlína splnilo svůj účel a duel ukázal realizačnímu týmu slavného "S" aktuální nastavení mužstva.

Premiéru v sešívaném trikotu si odbyl Rumun Nicolae Stanciu a skóroval hned při svém debutu. "Celkově s ohledem na to, co se dělo okolo toho přestupu, kolik emocí vzbudil, tak je to pro Nica důležitý vstup do angažmá ve Slavii. Myslím si, že ale i kromě toho ukázal věci, což byly chvílemi i záblesky geniality, díky kterým bude platný. Pro nás byl stěžejní rozhovor s ním samotným. Je to hrozně skromný kluk. Řekl bych, že sám pochází z trochu horších poměrů. Na začátku své kariéry nebyl z bohaté rodiny, a ta skromnost v něm je. Jak jsme s ním mluvili, tak na něm bylo vidět to, jak si obrovsky váží toho, že dostal šanci ve velkém klubu. Určitě nám pomůže. Samozřejmě to vzbudilo emoce. Ten přestup je svým způsobem historický – jednak cifra a jednak také celý ten příběh. Na něm je obrovsky vidět, jak je mentálně odolný a jak to ustál. Dá se říct, že jsme s jeho výkonem spokojeni. Do zápasu nešel s úplně optimální fyzickou kondicí a myslím, že na začátek a na to, že s týmem nikdy ještě nehrál, odvedl velmi dobrý výkon. Byly tam vidět věci, kvůli kterým jsme ho přiváděli. Potom, co naběhne na optimální fyzickou kondici, to bude ještě lepší. I tak nás překvapilo, že je na tom relativně dobře. On měl sice teď 14 dní volno, ale je vidět, že se předtím nějakým způsobem udržoval, takže doba jeho zabudování do kádru bude asi možná i kratší, než jsme předpokládali," liboval si slávsitický asistent, jenž zcela nevyloučil ani jeho pondělní start proti Ševcům.

Protože už je pryč Simon Deli, udržení Michaela Ngadeua bude nyní priorita. "V tuhle chvíli to zatím ještě zvládneme. Samozřejmě situaci na přestupovém trhu monitorujeme, přestupové období je dlouhé. Je až někdy do září, takže prostor tam je. Nyní se ale upínáme k tomu, že tu Míša zůstane. Jsme v kontaktu. Tam se ta situace nemění. Skončil na Poháru afrických národů s Kamerunem. Nyní pobírá dovolenou, jsme s ním v kontaktu prakticky každý den. Tam zatím o žádném úplně žhavém zájmu nevíme," doplnil na webu slavia.cz Köstl, jehož celek zkoušel na stoperu Jakuba Hromadu.

A jak to vypadná s možnou základní sestavou na ostrý start? "Každý zápas vám pomůže. Ukáže vám aktuální nastavení týmu. Na klucích bylo vidět, že už měli lehčí nohy. Zápas byl myšlen tak, že jsme si zahráli místo tréninku, protože nám dali ligu až na pondělí, tak to bylo takhle až na poslední chvíli. Čímž bych chtěl poděkovat Viktorii Žižkov, která nám vyšla vstříc. Odehrála slušný zápas a i ona má podíl na tom, že tu bylo dost fotbalovosti. Těch postů je možná trochu víc. Uvidíme, jak na tom bude Júsuf po kondiční stránce. O Mickovi všichni víme, že je to fantastický žolík. Někdy, když zápasy rozbíhal, tak to nebylo úplně takové, ale uvidíme. Ono je to i o typologii konkrétního soupeře. Zvážíme všechny varianty. A obrana? V tuhle chvíli stoprocentně spoléháme na Hovorku s Kúdelou. Bylo to připravované už od konce sezony, protože to vypadalo, že i Simon bude v Africe. Nakonec se do nominace nevešel. Na to, že na nich bude stát začátek soutěže, jsou připravení. My jsme s Míšou a Simonem prakticky do srpna nepočítali," připomněl na stránkách slavia.cz šéf Hušbauera, Škody, Tecla a spol.

Příprava:

SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov 6:0 (3:0)
Branky: 2. van Buren , 10. Coufal, 36. Júsuf, 64. Stanciu, 86. Baluta, 87. Holeš.

Slavia: Kovář – Coufal (46. Holeš), Kúdela (46. Frydrych), Hovorka (46. Hromada), Bořil (46. Zelený) – Souček (46. Král) – Masopust (46. Baluta), Hušbauer (46. Stanciu), Traoré (46. Ševčík), Zmrhal (46. Olayinka), van Buren (30. Júsuf) (61. Tecl).

Žižkov: Soukup – Antl, Opluštil, Březina, Tusjak, Bazal, Batioja, Halgoš, Čapek, Gutiner, Urbanec.