Na trase Paříž - Manchester se rodil velký hráčský transfer, ďáblové ho však nepochopitelně zamítli

Kdekdo by si řekl, že si United ve svém postavení s ohledem na poslední sezonu nemohou dovolat podobně velkorysé nabídky odmítat, ovšem opak je pravdou. Na Old Trafford byla zamítnuta hráčská výměna, která by se dala mnohými považovat za výměnu snů.

Na trase Paříž - Manchester se rodil velký hráčský transfer, ďáblové ho však nepochopitelně zamítli

Je tomu pár dní, co křídelník Neymar prohlásil svůj přestup do Paříže za chybný. Jak informuje stanice BBC, brazilský křídelník již vyslal bývalým spoluhráčům z Barcelony vzkaz, že je připravený se k nim vrátit. O tomto svém úmyslu informoval i vedení PSG, které se sice jeho požadavkem cítilo zaskočeno, ale vyloženě mu v odchodu bránit nebude. Musí však být splněny jejich finanční požadavky.

Hlavní problém je, že mezi Paříží a Barcelonou vládne jistá nevraživost. Kdyby zástupci obou klubů mohli, raději by se ani neviděli, což samo o sobě dosti ztěžuje jakákoliv vyjednávání. Nemluvě o tom, že PSG bude muset tuto díru zalepit, ale žádná z nabídek Barcelony jim nepřijde dostatečně dobrá, aby naplnila jejich představy.

Kdo ty představy však naplňuje, to je záložník Manchesteru United Paul Pogba, který si před pár dny zahrál na Neymara a vydal podobné prohlášení. Neřekl přímo, že svého návratu na Old Trafford lituje, ale naznačil, že je čas začít novou kapitolu. A ta kapitola by ho nejvíce lákala v zahraničí.  

Držíme-li se tohoto příběhu, jak už sami tušíte a jak nás informují zahraniční media, jimž opět vévodí jeden redaktor z důvěryhodné stanice BBC, Paříž z vlastního zájmu učinila Manchesteru snovou nabídku na hráčskou výměnu Pogba - Neymar. Součástí této výměny by samozřejmě byl ještě nějaký doplatek, ovšem jeho výše už zveřejněna nebyla. Nejednalo by se však o žádnou astronomickou částku, kterou by si United nemohli dovolit.

Na konci minulé sezony si trenér Ole Gunnar Solskjaer postěžoval, že jeho týmu chybí kvalita, jež je znát hlavně v té ofenzivní části hry. Ďáblové si vytváří šance, ale neproměňují je. V koncovce někdy až rapidně selhávají. Přičteme-li k tomu ještě špatnou obranu, pak se nemůžeme divit, že družina statného Nora vyhrála jen dvě z posledních patnácti utkání.

I vzhledem k těmto všem podloženým faktům a potřebám trenéra vyjednat nové kvalitní posily do útoku se výkonný ředitel Manchesteru United rozhodl, že do výše uvedeného přestupu nepůjde. S důvody jsme obeznámeny nebyli, ale například takový deník Independent hlásí, že se Woodward nechce namočit do podobných problémů, do jakých se namočil při podpisu Alexise Sáncheze, který pobírá skvostný plat 400 tisíc liber týdně. Jeho forma se přitom od přestupu do Divadla snů nachází na bodě mrazu.

S příchodem Neymara by to nebylo odlišné. Jelikož se jedná o třetí nejvíce výdělečnou osobu ve světě sportu (aktualizovaný žebříček Forbesu pro rok 2019), řekl by si o plat minimálně stejné výše.

Fanoušci Rudých ďáblů si stěžují, že podobnou šanci už mít znovu nebudou a žádají Woodwardovu hlavu. Vesměs se jedná o člověka, který je úspěšným byznysmenem, ale do sportu jako takového přímo nevidí. A United na přestupovém trhu, ač opravdu hodně utráceli a hodně se snažili, nedokázali za posledních šest let najít posilu, která by jim do týmu vyloženě seděla. A to je svým způsobem důvod k zamyšlení.