Dle Požára už si Škoda a Zbrojovka dali maximum. I já uvítám novou výzvu a změnu prostředí, hlásí volný útočník

Zatímco jednatřicetiletý zadák Petr Pavlík bude v Brně pokračovat i nadále, protože svou smlouvu prodloužil o další dva roky, jeho ofenzivně laděný vrstevník Michal Škoda ve Zbrojovce končí.

Dle Požára už si Škoda a Zbrojovka dali maximum. I já uvítám novou výzvu a změnu prostředí, hlásí volný útočník

"Měl jsem pohovor s panem Požárem, který mi řekl, že má pocit, že jsme si se Zbrojovkou už navzájem dali maximum," pokrčil rameny dosavadní svěřenec kouče Pavla Šustra, jehož stanovisko zveřejnil server idnes.cz.

Se sportovním ředitelem se za jeho slova nehádá. "Je to asi pravda. Jsem tam dlouho, sice jsem byl párkrát na hostování, ale i já pro sebe uvítám novou výzvu a změnu prostředí. Tak to je. Určitě bych si dokázal představit pokračování ve Zbrojovce, ale nedostali jsme se do fáze, že bychom se o mém pokračování bavili nebo přišel návrh smlouvy," doplnil.

Co bude dál? "Zatím si tedy hledám nové angažmá, a pokud do konce měsíce nic neseženu, jsme dohodnuti, že můžu nastoupit do přípravy v Brně a s mužstvem trénovat," ozřejmil idnes.cz citovaný borec s minulostí ve Viktorii Žižkov či Českých Budějovicích.

Mladší bratr slávistického útočníka Milana Škody působil na brněnské půdě od roku 2012, s tím, že si za tu dobu odskočil na tři různá hostování včetně norského Lillestromu.

Ten, jemuž na současném stanovišti vypršela smlouva před pár týdny, v brněnském dresu nastřílel 33 branek během 121 startů. V letní přestávce jde o třetího hráče Zbrojovky, který druhému největšímu města České republiky mává. Před ním tak učinili Ladislav Krejčí a Lukáš Vraštil.