Woodward nerozumí fotbalu, kritizuje bosse United bývalý kouč Rudých ďáblů

Manchester United v roce 2013 opustil úspěšný trenér Sir Alex Ferguson a od té doby se na lavičce Rudých ďáblů vystřídalo hned několik trenérů - David Moyes, Ryan Giggs, Louis van Gaal, José Mourinho a Ole Gunnar Solskjaer. Jeden z nich zpětně dodává, že zásadní problém klubu nejsou trenéři, nýbrž viceprezident klubu Ed Woodward. 

Woodward nerozumí fotbalu, kritizuje bosse United bývalý kouč Rudých ďáblů

Konkrétně si na Woodwarda stěžuje Louis van Gaal. Ten trénoval Manchester United dvě sezóny od 2014 do 2016. Poté byl vyhozen a nahrazen Josém Mourinhem. Van Gaal je přitom úspěšný manažer, trénoval také Bayern Mnichov, Barcelonu, Ajax Amsterdam, AZ Alkmaar a na dvě štace také nizozemskou reprezentaci. 

Na Old Trafford však díru do světa neudělal, ačkoliv si nevedl úplně nejhůř. "V Bayernu jsou lidi s funkcemi bývalí fotbalisté. Toho si cením. Ale v Manchesteru United je Ed Woodward, člověk, který investuje do bank a ani trochu nerozumí fotbalu," stěžuje si van Gaal.

"V Manchesteru to takhle nemůže fungovat, když klub řídí někdo pro svůj vlastní prospěch. Aby tým pracoval, musí jej vést odborníci. Trenér není jediný problém," vysvětluje situaci van Gaal. "Ale nemám nic proti klubu. Respektuji, že mě vyhodili, aby udělali místo pro Mourinha", dodává kouč, jenž si od vyhazovu práci nenašel a k trénování se už nejspíše nevrátí, jak sám oznámil v lednu 2017.