Francouzi jsou mistry světa!

Velice zajímavý finálový duel nabídl střet Francie s Chorvaty. Nejprve velice vyrovnané utkání, poté již jasná záležitost. Francouzi se po druhé v historii stali mistry světa a Didier Deschamps se nezapomenutelně zapsal do historie světového šampionátu.

Již první poločas nabídl nevýdanou podívanou a rozhodně v něm bylo na co koukat. Ihned v 18. minutě po faulu na Griezmanna rozehrávala Francie přímý kop, ze kterého sám faulovaný hledal ve vápně Pogbu, před nímž si hlavou míč do vlastní brány poslal Mario Mandžukič.

Ovšem Chorvaté na vyrovnání dlouho nečekali, když jen o pár minut později krásnou ranou srovnal Perišič. Všemu předcházela skrumáž v šestnáctce a několik vyhraných soubojů pro Chorvaty.

Nerozhodný stav nevydžel dlouho. Po rohovém kopu Francie spadl míč na ruku dříve šťastlivce Perišiče a po konzultaci s videorozhodčím a následným nahlédnutím na video nařídil hlavní sudí pokutový kop.

Penaltu s přehledem proměnil Griezmann a Francie šla do šaten s jednogólovým náskokem.

Druhou půli zařali aktivněji Chorvaté, což znamenalo velký počet zajímavých akcí, z nichž žádná neskončila výraznějším ohrožením branky Llorise.

Poprvé se ke slovu přihlásila Francie až v 59. minutě a hned z toho byla branka na 3:1. Paul Pogba nadvakrát prostřelil obranný val a nedal Subašičovi šanci.

Ani 65. minuta nezpůsobila úsměv na tvářích obyvatel Chorvatska. Rána Mbappého zapříčinila vedení 4:1 a tvrdou ránu pod pás všem chorvatským příznivcům.

Neskutečnou hrubku, jež dostala do hry zpět Chorvatsko, způsobil Hugo Lloris, když nesmyslně nabídl branku Mariu Mandžukičovi. Nejsnadnější branku kariéry vstřelil útočník Juventusu a snížil na 4:2.

Více už se nestalo, a tak 90 tisíc lidí na Champs-Élysées a mnoho dalších po celé Francii mohlo začít bouřlivě oslavovat titul mistrů světa pro svou zem!