Příchod Neymara do Manchesteru United? Nemožné, absurdní, hlásí Mourinho

Neymar a anglická Premier League? O přestupu brazilského útočníka z Barcelony do nejlepší ligy světa se v posledních týdnech napsalo hodně. Často skloňovaným klubem je v této souvislosti Manchester United, který nemá problém za hráče platit astronomické částky, jako třeba v případě Paula Pogby, z něhož v létě udělal nejdražšího hráče světa.

Příchod Neymara do Manchesteru United? Nemožné, absurdní, hlásí Mourinho

Je ale reálný příchod Neymara? Manažer rudých ďáblů José Mourinho nevěří, že by se něco takového mohlo povést. Tento transfer dokonce označil za „nemožný“.

Na přímou otázku portugalský kouč odpověděl, že příchod jednoho útočníka z úderného tria MSN na Old Trafford by byl velmi obtížný. „Vždycky se snažím být objektivní a pragmatický při řešení přestupů. V tomto ohledu je příchod Neymara absurdní. Klub jako Barcelony takového hráče nikdy neprodá,“ cituje Mourinha server ESPN.

„Ačkoli je Messi stále relativně mladým hráčem a má toho ještě hodně před sebou, Neymar je budoucností Barcelony. Jeho odchod z Nou Campu je asi tak pravděpodobný, jako že se vám podaří vloupat se do sejfu,“ pokračoval bývalý kouč Realu, Chelsea nebo Interu Milán.

Pětadvacetiletý Neymar dal v této sezoně 14 branek, což je nejméně za poslední tři roky. Statistiky si alespoň vylepšuje v asistencích. Pro své spoluhráče už totiž připravil jedenadvacet gólů.

Neymar: Všichni dospíváme. Teď myslím jen na fotbal a jsem lepší v každém aspektu