Wenger zlehčoval slova Sáncheze o tom, že hledá tým s vítěznou mentalitou

Dlouholetý chilský reprezentant Alexis Sánchez poskytl interview argentinskému sportovnímu magazínu El Gráfico, z něhož vyplynulo, že je na Emirates Stadium skutečně nespokojený.

Wenger zlehčoval slova Sáncheze o tom, že hledá tým s vítěznou mentalitou

Bývalý ofenzivní hráč Udinese či Barcelony má v Arsenalu kontrakt ještě na 15 měsíců a vedení Kanonýrů ho chtělo již několikrát prodloužit. Spoluhráč Čecha, Welbecka, Girouda a spol. ji však vždy odmítl prodloužit. Naposledy před pár dny.

Z britské metropole by však prchnout nemusel. Jen by se mohl přesunout na adresy, které se - narozdíl od jeho současného působiště - pohybují ve špičce. Právě teď se jedná o první Chelsea a druhý Tottenham, které by nemusela minout příští ročník Liga mistrů. Arsenal je šestý a kdyby tomu tak zůstalo i po 38. kole, zůstal by po dvaceti letech bez pohárové Evropy...

"Je mi 28 let, stále toho mám hodně před sebou. Navíc jsem v Londýně spokojený. Rád bych zůstal ve městě i v týmu. Ale ten musí mít vítěznou mentalitu," upozornil rychlonohý útočník, který v aktuálním ročníku anglické ligy nasázel 18 branek a s Kanem, Lukakem, Ibrahimovičem a Diego Costou se pere o korunu pro střeleckého krále.

Nejsilnější kraje obran? Tyto země mají v defenzivě velkou sílu nejen dozadu

Anglický tisk už spekuluje o tom, jestli nebude chtít jihoamerický fotbalista prchnout za Antonio Contem na Stamford Bridge. V takovém případě by se totiž nemusel zřejmě vůbec stěhovat, neboť oba rivalské stadiony od sebe dělí pouze necelých 12 kilometrů.

A jak se na vše dívá jeho nadřízený Arséne Wenger, který v současnosti připravuje své mužstvo na nedělní šlágr proti Manchesteru City? Ten to lehce zlehčoval a novináře na tiskové konferenci rozesmál následujícími slovy: "V Londýně je jen jeden tým, což znamená, že Sánchez musí být velmi šťastný. Doufám, že v klubu zůstane," uzavřel francouzský manažer, který působí v klubu jednadvacátým rokem a podle posledních informací by mohl brzy prodloužit smlouvu o další dva roky do 30. června 2019.