Odchod Ibrahimoviče z United? Mourinho by byl šťastný

Kam přijde, tam řádí. Fenomenální švédský útočník Zlatan Ibrahimovič drtí obrany soupeřů i v anglické Premier League, když je nejlepším střelcem Manchesteru United. Na Old Trafford má však smlouvu pouze do konce roku. Jak by na jeho případný odchod reagoval manažer klubu José Mourinho?

Odchod Ibrahimoviče z United? Mourinho by byl šťastný

Portugalský stratég by byl tímto scénářem překvapivě potěšený. Tak moc mu totiž leží Zlatanovo dobro na srdci, že by ho za konec v Manchesteru nekritizoval ani nijak nehanil.

Ibrahimovič s United právě vyjednává o prodloužení stávajícího kontraktu, který má za pár měsíců vypršet. Vedení kluby by švédského snajpra pochopitelně moc rád udrželo, protože se ukázalo, že i v pětatřiceti letech rodák z Malmö na nejlepší ligu světa má a patří v ní k nejlepším hráčům. Obavy řady expertů, kteří jeho letní příchod do Anglie neschvalovali, se tak nenaplnily.

Šestadvacet branek včetně vítězného gólu ve finále Anglického ligového poháru, dělá z bývalé opory francouzského Paris Saint-Germain nepostradatelného muže týmu. To je hlavní důvod, proč si Mourinho přeje jeho setrvání.

„Jsem v klidu a čekám na jeho rozhodnutí. Pokud zůstane a bude spokojený, budeme spokojení i my. Pokud se rozhodne odejít a hledat jinou výzvu, budu za něj šťastný také,“ řekl Mourinho pro Sky Sports.

„Je pro nás důležitým hráčem, ale jeho osobní život je důležitější, než cokoli jiného,“ dodal „Special One“.