Old Trafford patří Ibrahimovičovi, ale budoucnost je Rashforda

Stát se útočníkem číslo jedna na Old Trafford? To je přání talentovaného forvarda Marcuse Rashforda, který do Premier League vlétl v loňském roce jako uragán, když pomohl vyřešit krizi v útoku Red devils a dokonce si vykopal místo v anglické reprezentaci pro evropský šampionát.  

Old Trafford patří Ibrahimovičovi, ale budoucnost je Rashforda

Letos je po příchodu Zlatana Ibrahimoviče jeho pozice mnohem složitější, ale zdaleka není všem dnům konec. Švédský snajpr je současnost United. V právě probíhajícím ročníku nasázel již třiadvacet branek a potvrzuje, že v pohodě stačí i na tempo nejlepší ligy světa. Naposledy se pak blýskl hattrickem do sítě St. Etienne v Evropské lize.  

To se pochopitelně devatenáctiletému Rashfordovi těžko sleduje, ale vzhledem k věku někdejší opory PSG musí být mladému borci jasné, že dlouho na lavičce vysedávat nebude.  

Však mu také vedení rudých ďáblů nabízí nový kontrakt. S jeho podpisem však Rashford vyčkává. Chce totiž mnohem více času na hřišti na hrotu útoku, nikoli na křídlech, kam ho nyní manažer klubu José Mourinho staví. Střed ofenzivy totiž patří Ibrahimovičovi…  

„Myslím si, že mu nastupování z lavičky neuškodí. Přeci jen je mu pouze devatenáct let a jeho výkony mohou být nevyrovnané. Působit pod manažerem, který ví, co chce a hrát a trénovat po boku někoho jako je Zlatan Ibrahimovič, je pro každého velkým přínosem,“ řekl na Rahsfordovu adresu pro goal.com bývalý hráč United Paul Scholes.