Legendy United, které nelze nahradit? Scholes, CR7 a další!

Manchester United je jedním z nejslavnějších klubů světa. Výsledky z předchozích let po odchodu Sira Alexe Fergusona sice nebyly zrovna uspokojivé, přesto rudí ďáblové po dlouhé době sesadili Real z žebříčku nejbohatších celků světa. Vděčí za to i řadě hvězd, které na Old Trafford působí. Nejsou ale hvězdy jako hvězdy. Které ikony posledních dvou dekád jsou nenahraditelné?

Legendy United, které nelze nahradit? Scholes, CR7 a další!

Gary Neville


Nesmírně důležitý, ale zároveň podceňovaných věrný služebník strávil v Manchesteru takřka dvacet let. Byl jedním z nejlepších pravých obránců, který kdy nosil dres United i anglické reprezentace. Na Nevillovy výkony se snažilo navázat spousta defenzivních hráčů, ale nikomu se to nepodařilo. Stačí vzpomenout borce jako Darmina, Fabinho nebo Semedo.

[break]

Roy Keane


Keane byl ideálním lídrem. Měl charisma, vůdčí schopnosti a byl neústupný. Pokud někoho neměl rád, tak to ten dotyčný na trávníku hodně rychle zjistil. V dnešní době by to měl těžké, protože rozhodčí spoustu zákroků přísněji trestají a tento někdejší irský reprezentant by tak měl poměrně dost širokou sbírku karet.

[break]

Paul Scholes


Ryšavý záložník byl dalším z výjimečné generace, která se v Manchesteru sešla. Dost možná byl Scholes nejkomplexnějším středopolařem v celé historii klubu. Po jeho odchodu zůstala v United mezera, která se nikomu nepodařila zacelit a kdo ví, jestli je to vůbec možné. Může to zvládnout Paul Pogba?

[break]

Nemanja Vidič


Je až s podivem, že tento srbský obránce přišel do United za pouhých 7 milionů liber a přitom se stal jedním z nejlepších stoperů v celé historii. Byl výborný ve skluzech, v hlavičkových soubojích, uměl si dát tělo před soupeře, takže mu zabránil postupovat v útoku. To je jen několik z mnoha předností, které zdobily jeho hru. Spolu s Ferdinandem vytvořili nejlepší stoperskou dvojici v lize.

[break]

Cristiano Ronaldo


Fenomenální Portugalec byl neuvěřitelný již v Premier League. Jen těžko se slovy popisuje význam Ronalda pro Red devils. Rodák z Madeiry přinesl do klubu něco, po čem všichni toužili a pořád touží. Drtivá většina fanoušků United věří, že se CR7 na Old Trafford ještě vrátí. Kličky, střely, neuvěřitelné góly či přímé kopy, to vše může ofenzivní klenot, který v současné době hájí barvy Realu, nabídnout.