Vyštípe supertalent z Etihad Stadium Agüera?

Pep Guardiola může v Manchesteru City jásat. Po třech týdnech totiž konečně anglická asociace potvrdila přestup Gabriela Jesuse z Palmeiras a španělský kouč tak může talentovaného útočníka, za kterého Citizens zaplatili 27 milionů liber, konečně nasadit do akce.

Vyštípe supertalent z Etihad Stadium Agüera?
O příchodu devatenáctiletého Brazilce je jasno od léta, ale Jesus ještě do konce roku oblékal dres Palmeiras, se kterým zvládl vyhrát mistrovský titul. „Od začátku jsem to měl takto nastavené. Chtěl jsem zůstat do konce, protože jsem toužil po ligovém prvenství. Mnoho jsem se tu naučil a chtěl jsem se za to odvděčit,“ řekl Jesus pro Daily Mail.

S týmem City se už připravuje tři týdny, ale až nyní má šanci, že oblékne bledě modrý dres v soutěžním duelu. Jesus neměl o nabídky nouzi, ale anglický celek upřednostnil především kvůli Guardiolovi, který byl jediným trenérem, který mladíkovi osobně zavolal a řekl mu, že s ním chce pracovat.

„Citizens mají dlouhou tradici, skvělý kádr a fantastického trenéra. Už se těším na naši spolupráci a věřím, že se pod ním budu neustále zlepšovat,“ pokračoval. K tomu mu jistě pomůže i široká enkláva Jihoameričanů v kádru City v čele s dalším Brazilcem Fernandinhem, který patří mezi nejzkušenější hráče v kádru.

„Už jsem s ním mluvil po telefonu. Vyprávěl mi o zemi, o městě i o trenérovi. Vše na mě působilo pozitivně. Nyní, když jsem tu, tak se mi věnuje, vše mi vysvětluje a hodně se podílel i na mém bydlení. Moc mu za to děkuju,“ ocenil svého nového spoluhráče Jesus.

Ten bude mít konkurenci na hrotu útoku v Sergiu Agüerovi, argentinském reprezentantovi, jehož role v týmu nyní nebude zdaleka tak neotřesitelná, jako v minulosti. Navíc bývalý forvard Atlétika Madrid stále nemá podepsanou novou smlouvu. Klidně by se tak mohlo stát, že by Jesusův příchod znamenal Agüerův konec.