Sebevědomí dost, gólů málo. Je Sturridge na Anfieldu na odpis?

[hot]ZAOSTŘENO NA OSTROVY[/hot] Obrozený Liverpool zažívá sezonu, ve které jeho fanoušci zase jednou sní o mistrovském titulu. Klub po příchodu trenéra Jürgena Kloppa nabral svěží dech. Tedy až na jednoho hráče. Útočník Daniel Sturridge patrně prochází nejhorší fází svého působení na Anfieldu. A světlo na konci tunelu je pro něj setsakra daleko.

Sebevědomí dost, gólů málo. Je Sturridge na Anfieldu na odpis?
Sturridge to pořádně schytal po středečním opakovaném zápase třetího kola FA Cupu v Plymouthu. Útočník Liverpoolu za 76 minut na hřišti nepředvedl zhola nic a fanoušci se na Twitteru předháněli, jak mu to dát co nejvýstižněji najevo.

„Sturridge je pro mě ztracený případ, nemá drajv, nebojuje, nemá ponětí, co dělat. A ještě se cítí uraženě, když jde zaslouženě ze hřiště,“ napsal fanoušek GraemeKynaston. A nezůstal sám. „Tentokrát vypadal, že už si nezaslouží ani místo na lavičce,“ dodal jiný příznivec Goran H.

Přitom nasadit Sturridge do základní sestavy proti soupeři ze čtvrté anglické ligy by před několika lety vzbuzovalo domnění, že trenér Reds se hodně bojí o své místo. Na jeho místě by totiž dostal přednost někdo z mladíků, hvězdný Sturridge by se šetřil na mnohem významnější zápasy. I to charakterizuje pád anglického reprezentanta.

Klopp v této sezoně upřednostňuje na ofenzivních pozicích své koně – Sadia Maného či Roberta Firmina, charakterově pracovité fotbalisty, což je v případě Sturridge spíš opak. On sám si to ale moc nepřipouští. „Věřím tomu, že jsem nejlepší útočník, kterého Liverpool má,“ prohlásil sebevědomě před pár dny v rozhovoru pro televizní stanici SkySports.

„Sestavu samozřejmě vybírá trenér, ale musíte si věřit. Pokud přijde zápas, kde si myslí, že se do něj úplně nehodím, pak je to jeho rozhodnutí. A jestli si myslím, že mám být v základu v každém utkání? Jasně, ale to si myslí každý hráč,“ dodal Sturridge.

Sebevědomí by nechybělo, horší je to s přísunem branek, které se od sedmadvacetiletého útočníka očekávají. Loni jich v lize dal osm, předloni čtyři, letos je zatím na dvou. Je pravda, že na trávník jej často nepustila zranění. A to je další kámen úrazu…

Náchylný ke zraněním? Ne, to rozhodně ne!


Nevýrazné výkony bývalého fotbalisty Chelsea a Manchesteru City shovívaví experti a fanoušci mohou omluvit hráčovými častými absencemi kvůli zranění. Ti méně shovívaví už jej mají za bolestínka, který s každou maličkostí spěchá ke klubovému lékaři.

Když se ho ve SkySports zeptali, zda je náchylný ke zraněním, dostali docela překvapivou odpověď. „Ne. Definujte, co znamená náchylný ke zraněním. Odehrál jsem zápasy se zraněním, měl jsem naraženiny, trhliny, všechno možné. Je to o tom, aby člověk hrál do svých limitů. Cítím, že to jsem udělal,“ prohlásil Sturridge.

Otázka ho ale očividně popudila, protože přísedící expert a bývalý fotbalista Manchesteru United Gary Neville poté přišel se zajímavou poznámkou. „Tahle část rozhovoru se mu nelíbila, redaktora chtěl udeřit do obličeje. Nemám o tom pochyb, viděl jsem mu to na tváři,“ žertoval se smíchem Neville. Těžko říct, do jaké míry se jednalo o legraci.

Sturridge má přitom slušnou šanci Kloppa přesvědčit, že s ním může v Liverpoolu počítat. Ofenzivní jednička Sadio Mané je v lednu na africkém šampionátu, příležitost prodrat se do sestavy je tak výrazně vyšší. Jenže s výkony jako v Plymouthu…

„Jsem si naprosto jistý, že v sobě nemá takovou pracovitost, jakou po něm vyžaduje trenér,“ míní bývalý skvělý útočník Liverpoolu John Aldridge. „Je to náš nejlepší útočník, nejvíc gólový, ale letos nevypadá vůbec nebezpečně. Musí pracovat na tom, co mu trenér říká.“

Potíž je v tom, že změnit charakter hráče není to stejné, jako změnit obránce na útočníka. Některé věci prostě natrénovat nejdou. Víc jak půl roku už Kloppova trpělivost zřejmě trvat nebude.