Wenger: Budoucnost Özila? Věřím, že mě tu ještě přežije

Arsenal se v posledních měsících snaží udržet ve svém kádru svou největší hvězdu Mesuta Özila. Německý reprezentační záložník požaduje větší peníze a někteří se obávají, že pokud by kouč Arsene Wenger měl v létě skončit, půjde i on. To si ale zkušený francouzský trenér nemyslí a novináře ubezpečil, že jeho hvězda ho v klubu rozhodně přežije.

Wenger: Budoucnost Özila? Věřím, že mě tu ještě přežije
Německý reprezentační záložník prohlásil tento týden, že jeho rozhodnutí o setrvání závisí na tom, zda zůstane na Emirates i Wenger. Jejich spolupráce funguje na výbornou a byl to právě francouzský kouč, který ho před lety přivedl do Londýna z Realu Madrid.

Sedmašedesátiletý stratég ale tuto informaci odmítá a věří, že Özil zůstane Gunners věrný i v případě, že už jeho služby nebude klub potřebovat. „Chce vědět, jak na tom budu já. To mě samozřejmě těší, ale těch faktorů je určitě více. Přeci by neskončil jen kvůli tomu, že bych klub opouštěl i já,“ prohlásil Wenger na tiskové konferenci.

„Stále ho s námi váže smlouva, která vyprší až za 18 měsíců. Klub si ho chce pojistit a já věřím, že tato symbióza funguje na výbornou a on mě služebně přežije. Může tu hrát ještě spoustu let a rozdávat zdejším fanouškům radost. V Arsenalu se mu líbí, a to musí být hlavním faktorem při rozhodování,“ dodává kouč Arsenalu.