Dobýt Anglii mi trvalo jen 3 měsíce, pochlubil se Ibrahimovič

Někdejší kapitán Švédska se 116 mezinárodními vystoupeními Zlatan Ibrahimovič prozradil, že ho na ostrovech žádné individuální cíle nezajímají. Jediné, po čem touží, je zisk ligového primátu.

Dobýt Anglii mi trvalo jen 3 měsíce, pochlubil se Ibrahimovič
I při na první pohled skromném a týmového ducha vyzdvihujícím prohlášení však sebevědomý střelec nezapomněl připomenout, že se mu podařilo získat anglické fanoušky na svou stranu velmi rychle. Stal se ostatně nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec. Vysloužil si to pěti brankami a třemi asistencemi v šesti startech.

"Nikoho nenaháním. Jediné, na co se soustředím, je vítězství v Premier League. To je můj cíl. Individuální statistiky se dostaví jako vedlejší efekt. A i tak už jsem všechny překonal. Dobýt Anglii mi trvalo jen tři měsíce. Pokud se bude dařit týmu, bude se dařit i jednotlivcům. Snažím se co nejvíc pomoci mužstvu - hrát dobře, dávat góly a vytvářet šance pro ostatní. Když se mi to bude dařit, budu pro tým přínosem," prohlásil kolega Martiala, Rashforda, Blinda a spol, jehož slova publikoval profutbal.sk.

Jeho rudí ďáblové už neokusili hořkost prohry 15 zápasů a pakliže se jim v neděli podaří na Old Trafford skolit rivala z Liverpoolu, půjde o desátou výhru v řadě, čímž by se dostali definitivně zpět do boje o nejvyšší příčky...

"Poslední měsíc a půl dokázal, že děláme věci správně. Mezera mezi námi a čelem tabulky se zmenšuje. Čekáme na zaváhání ostatních celků a nijak jim to neulehčíme. Druhá půlka sezony bude rozhodující. V té první se nám moc nedařilo, střídaly se výhry s porážkami, ale nyní vítězíme. Jsme stabilnější a podáváme vyrovnanější výkony. Trenér našel tu správnou taktiku. Ani pro něj to nebylo ze začátku lehké, protože je to jeho první sezona na Old Trafford. Ale podařilo se mu vtisknout týmu svou pečeť, nakazit nás jeho filozofií a vymačkal z nás maximum. Od začátku jsem věděl, že se budeme pomalu zlepšovat a vážně to byla jen otázka času," uzavřel profutbalem.sk sitovaný švédský snajpr s klubovou minulostí v Nizozemsku, Itálii i Španělsku.