Anglická bitva o drahokam Leverkusenu. Kdo uloví Brandta?

Julian Brandt patří mezi nejzářivější talenty německého fotbalu. Brzy by ale mohlo dravé křídlo Bayeru Leverkusen svou rodnou zemi opustit a zamířit do Anglie. Na Ostrovech má hned řadu zájemců včetně těch největších klubů.

Anglická bitva o drahokam Leverkusenu. Kdo uloví Brandta?
Prakticky každý zápas ho v této sezoně sledují skauti z Liverpoolu, v posledním zápase tohoto roku proti Kolínu byli v osazenstvu údajně také zástupci Arsenalu, Manchesteru United, Tottenhamu Hotspur a Evertonu. Právě tyto celky se podle Daily Mail nyní k Reds přidaly v honu na dvacetiletého záložníka.

Brandt se v tomto ročníku Bundesligy, podobně jako loni, rozehříval zvolna. Ve druhé polovině podzimu už se ale, co se týče produktivity, rozjel a aktuálně je na dvou gólech a šesti asistencích v 16 zápasech.

Nejlepší období kariéry zatím prožil v závěru loňské sezony. V dubnu vstřelil v šesti po sobě jdoucích zápasech gól, což se v jeho věku povedlo naposledy legendárními Gerdu Müllerovi. Nejen za tento počin byl nakonec Joachimem Löwem odměněn nominací na Mistrovství Evropy do Francie.

Bývalý mládežnický hráč Wolfsburgu, který se překvapivě rozhodl před dvěma a půl lety pro odchod do Leverkusenu, má se stávajícím zaměstnavatelem smlouvu do léta 2019. Jeho cena se odhaduje zhruba na 20 milionů liber.