Končí pouto Chelsea - Vitesse? Jaký klub bude následovat?

Abramovičova Chelsea přehodnotila své partnerství s nizozemským celkem Vitesse Arnhem, kterému patří v průběžné tabulce Eredivisie čtvrté místo.

Končí pouto Chelsea - Vitesse? Jaký klub bude následovat?
Feyenoord zbrojí. Po Kuijtovi se vrátí i Makaay...

V aktuálním soutěžním ročníku mají Blues ve Vitesse tři hráče na hostování - v Nizozemsku jsou zapůjčeni dvacetiletý brazilský bek Wallace, o dva roky starší anglický středopolař Josh McEachran a Bertrand Traoré. Ovšem jen poslední jmenovaný devatenáctiletý záložník z Burkiny Faso je dostatečně vytížen (v lize nastoupil šestadvacetkrát a připsal si 11 tref).

Minulou sezonu se v klubu objevil i další brazilský mladík Lucas Piazón, jenž je momentální hvězdou bundesligového Eintrachtu Frankfurt. Dříve pak bojoval v trikotu Arnhemu také Tomáš Kalas, jenž už sbírá herní minuty v Middlesbrough.

Lídr Premier League v současné době jedná o záložníku Atlétika PR Nathanovi a útočníkovi FC Tokyo Yoshinori Mutovi.

Obě mladé tváře by měly být pro příští ročník 2015/2016 zapůjčeny do partnerských klubů. Ovšem je nepravděpodobné, že se tak stane kvůli uvadajícímu napojení na Vitesse právě do země Oranjes.

V nejbližší době by naopak mohl Mourinhův klub uzavřít partnerství s belgickým týmem Excelsior Mouscron. Voetbal International píší, že lze čekat oficiální oznámení o spolupráci v příštích dvou týdnech. Právě na belgické půdě by mohla Chelsea nechat rozehrávat mimoevropské hráče, aby po odehrané sezoně získali pas EU.

Zruší UEFA po kritice V.I.P. osobností pravidlo o gólu na cizím hřišti?