Největší ostrovní adepti na první čtyři fleky zaručující Ligu mistrů

Premier League je v druhé půlce své části a nepředpokládá se, že by si Chelsea nechala ujít prvenství, i když možné je vše. Tuhý boj je však sváděn o zbylá tři místa zaručující účast v Lize mistrů, o které má reálný zájem hned šestice týmů. Šance jsou vyrovnané, přesto však mluví v prospěch každého celku něco jiného, co vám možná uniklo.

Největší ostrovní adepti na první čtyři fleky zaručující Ligu mistrů
Ronaldinho už nebyl ani v nominaci, jeho mexické dny končí

Manchester United touží po návratu do pohárové Evropy po hrubě nevydařené minulé sezóně. V současné je čtvrtý a jeho výkony jsou nevyrovnané i přesto, že nizozemský kouč Louis van Gaal v létě přivedl nemalé množství posil za 150 milionů liber. Rudé ďábly čekají ještě velmi těžké zápasy proti svým hlavním rivalům, což může řádně zamíchat kartami. Síly změří i s Liverpoolem, který má od začátku roku skvělou formu a ze třinácti zápasů jich vyhrál rovnou deset. Přestože nebudí dojem nejsilnějšího celku, má velké šance se prosadit.

Dobrá forma provází i Arsenal, přestože v Lize mistrů nestačil na Monako. Na druhý Manchester city ztrácí jediný bod a očekává se, že Gunners neponechají nic náhodě. Nebýt v první čtyřce by již zcela jistě francouzského kouče Wengera stálo flek. Citizens od počátku nového ročníku Premier League pošilhávají po obhajobě, jenže jejich zrak se stále více kalí. Po sérii zaváhání jim Blues vždy odskočili a nevyrovnané výkony budí otazníky nad složením základní sestavy v příští sezóně.

Southampton je největším překvapením v této sezóně, a to i poté, co ztratil většinu svých opor, které odešly za lepším. Skvělý start během podzimu nalezl trhliny až v posledních týdnech, jenže ve prospěch Saints mluví fakt, že zbytek zápasů odehrají s týmy z druhé poloviny tabulky. Spurs během podzimu hodně strádali, neboť nový ročník Premier League nenalezl jejich útočníky v zářné formě. Po přelomu roku však i Tottenham začal bodovat a hrnout se směrem nahoru v tabulce. Velké přičinění na tom má mladá hvězda Harry Kane.

Romária v Barce už Neymar překonal. Teď je na řadě Pelé