Fábregas: Za mou hrou se skrývá více než jen přihrávka na gól

Španělský záložník přišel na Stamford Bridge loňského léta a ihned se pasoval mezi základní pilíře kouče José Mourinha. V posledních týdnech se však v Anglii rojí v médiích spekulace, zda jeho forma nevychladla a zda by se portugalský stratég neměl porozhlédnout po alternativě na jeho post.

Fábregas: Za mou hrou se skrývá více než jen přihrávka na gól
Wenger a Jardim se neshodli. Arsenal prý není opravdu velký klub

První polovinu nového ročníku Premier League měl Fábregas výbornou, neboť vytvořil pro své spoluhráče patnáct přihrávek, po kterých padla branka. V posledních týdnech však celková síla Blues upadá, což vyústilo i k vypadnutí v Lize mistrů s pařížským PSG v prodloužení odvetného utkání v domácím prostředí, které měli jednoznačně vyhrát, neboť soupeř hrál velkou část zápasu v deseti hráčích.

Bývalý kapitán Arsenalu však odmítá pokles jeho kvality a v rozhovoru s londýnským periodikem Evening Standard prohlašuje, že se cítí skvěle. „Rozhodně nelze hovořit o výpadku formy. Hra je přeci o celém týmu, a když neboduji já, musí ostatní. Soupeř si zvykl na mé schopnosti a více si mě hlídá. To však otvírá možnosti mým spoluhráčům,“ poukazuje sedmadvacetiletý Španěl.

„Vždy jde o týmové pojetí. Musím procházet zhuštěným středem a připravovat šance pro Costu nebo Drogbu. I Hazard využívá mých přihrávek. Hraji na pozici, kde musíte být více záložníkem, než útočníkem a musím umět i bránit. Není to vždy jen o tahu na branku soupeře. Očekává se ode mě více než jen přihrát na branku. Každý zápas je specifický,“ dodává Fábregas o svých úkolech v základní sestavě Chelsea, která po vyřazení z Ligy mistrů v ligovém utkání se Southamptonem pouze remizovala 1:1.

Ronaldinho už nebyl ani v nominaci, jeho mexické dny končí