Hazard přiznal ovlivnění Kluivertem

Jeden ze současných lídrů Chelsea Eden Hazard přiznal, že ho v úvodu jeho profesionální kariéry inspiroval někdejší dlouholetý reprezentant Oranjes Patrick Kluivert.

Hazard přiznal ovlivnění Kluivertem
Kvintet hvězd, které neudržela ani nová dlouholetá smlouva

Hvězda národního výběru Belgie si s bývalou hvězdou Barcelony, Ajaxu, Valencie či Newcastlu United zahrála v Lille, které bylo pro výtáhlého útočníka rozlučkovým klubem před odchodem do profesní penze.

"Vzpomínám si, když jsem poprvé mluvil s Patrickem Kluivertem a když mi potřásl rukou. Hrál jsem s ním v Lille. Řekl, že jsem mladý. Měl jsem mnoho předpokladů, ale musel jsem pracovat. Bylo to o tvrdé práci," uvedl svěřenec Josého Mourinha.

Osmatřicetiletý střelec, jenž se s ním potkal ve svých třiceti, mu tehdy přitom neřekl nic revolučního: "Musíš tvrdě pracovat každý den, jestli chceš být jedním z nejlepších. Pamatuji si na jeho slova velmi dobře," pokračovala čtyřiadvacetiletá ikona, jíž o mnoho let později vykoupili Blues za 40 milionů eur.

Hazard si zavzpomínal na své začátky v Lille, v jejichž dresu se stal dvakrát po sobě nejlepším hráčem Ligue1: "Byl jsem moc spokojený. Když jsem podepisoval smlouvu, byli u toho i moje matka a otec. Bylo mi jen patnáct let a trénoval jsem s prvním týmem," zakončil Hazard, jenž nedávno v Londýně prodloužil kontrakt o mnoho let.

Nevěří mi, smutní Sivok a dál válčí s lékařem Besiktase