Pět důvodů, proč Gunners pod taktovkou Wengera nestačí konkurenci

Příznivci Arsenalu si po včerejší blamáži ještě nevytřeli všechny slzy z očí. Domácí prohra v osmifinále Ligy mistrů s Monakem je velmi citelná a prakticky rozplynula většinu nadějí na další účast v této nejprestižnější evropské klubové soutěži. Opět se ozývají hlasy, že je třeba už konečně vyměnit staromódního kouč Arsena Wengera a začít novou éru na Emirates.

Pět důvodů, proč Gunners pod taktovkou Wengera nestačí konkurenci
Kvintet hvězd, které neudržela ani nová dlouholetá smlouva

Je v současné době Arsenal velkým týmem plným hvězd? Před deseti lety hrál finále Ligy mistrů, ale posledních několik let je pro něj osmifinále konečnou. Jejich neschopnost porazit silné evropské celky se odráží i v Premier League, neboť v posledních třech sezónách vyhráli Gunners jen tři zápasy proti soupeři z top čtyřky, zatímco jedenáctkrát prohráli.

Občas současný Arsenal budí dojem, že již přijal svou roli a smířil se bez boje s průměrností. Přestože se jim podaří dojít do Ligy mistrů každý rok, ze skupiny ještě cesta vede, ale v osmifinále jakoby jim došel konec. Pro jiný evropský klub by to možná mohl být úspěch, ale ne pro tradiční anglický celek. Vinu na tom má i stagnace inovací, neboť Wenger taktiku Gunners za posledních patnáct let téměř nezměnil bez ohledu na hráče, které k dispozici má. Stále si prosazuje to samé, aniž by těžil z potenciálu svých svěřenců a dal jim více prostoru v kreativitě.

Možná to bude znít podivně, ale Arsenal již roky nezískal hvězdu světového formátu při náboru nových tváří. Kde je tehdejší Wengerův čuch na mladé talenty, které znal za pár let celý svět? Kde jsou další hráči jako Touré nebo Henry? Závažným problémem je v současné době i branka, neboť Gunners nedisponují kvalitním brankářem. Mluvilo se o zájmu přivést na Emirates Čecha nebo Casillase, ale vyhlídky na takový nákup jsou nejspíše mizivé.

Pět křivých obvinění na bedrech Mourinha