Před gólem jsem hrál rukou, přiznal Baroš

Útočník Milan Baroš, který v pondělním utkání Premier League pomohl Aston Ville dvěma góly rozstřílet Everton 4:0, po zápase přiznal, že jedna z jeho branek neměla platit. Před prvním gólem si český hráč zpracoval míč po Barryho centru rukou.

Baroš sice odehrál v dresu Aston Villy nejlepší zápas a dal za ní svůj teprve třetí a čtvrtý ligový gól, ale i televizní záběry prokázaly, že první trefa nebyla regulérní.

"Abych byl upřímný, asi to ruka byla. Ale rozhodčí to neviděl a pro nás to byl hodně důležitý gól," uvedl Baroš. Aston Villa tím získala vedení, které nejlepší střelec loňského Eura ještě v závěru zvýraznil. Za 50 minut dal tolik gólů jako v předchozích osmi ligových zápasech za birminghamský tým. A osm minut před koncem ještě přihrál na gól střídajícímu Angelovi, kterého po dvou narážečkách poslal samotného na branku. Barošův čin rozlítil trenéra Evertonu Davida Moyese. "Byla to nestoudnost. Měl dostat žlutou kartu," prohlásil kouč.

Kritiku na svou hlavu si musel vyslechnout také brankář Petr Čech. Tomu ale na rozdíl od Baroše zápas s Fulhamem příliš nevyšel - byť pochytal řadu ošemetných střel. Uznávaný gólman Chelsea se zesměšnil, když si jej půl roku před vzájemným soubojem na světovém šampionátu vychutnal americký útočník Brian McBride.

Tomu dlouho lékaři ošetřovali zranění hlavy za postranní čarou, a když se vrátil s obvazem, hned se radoval z gólu. Čechovi propadl přímý kop Boa Morteho mezi rukama i mezi nohama a číhající Američan snadno skóroval do prázdné branky. Řadu dalších nebezpečných střel ale Čech v derby dvou týmů z jedné čtvrti pochytal.

[ 27.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]