Kouč Aston Villy se bojí, že Baroš zazáří na MS

Trenér David O'Leary se obává, že by se Milan Baroš nemusel v Aston Ville dlouho ohřát, pokud v létě na mistrovství světa zazáří podobně jako na loňském evropském šampionátu, kde byl nejlepším střelcem.

Kouč Aston Villy se bojí, že Baroš zazáří na MS
Kouč anglického celku očekává, že by se v tom případě objevila řada zájemců o služby reprezentačního kanonýra. Nejlepší střelec Eura v srpnu přišel do Aston Villy za šest milionů eur a podepsal čtyřletou smlouvu. Vinou zranění však zatím odehrál za klub jen devět ligových zápasů, v nichž dal dva góly.

"Mám obavy, že Milan prožije na mistrovství světa další výjimečný turnaj a budou nám chodit nabídky. To mi dělá starosti," uvedl O'Leary na internetové stránce Premier League.

Trenéra mrzí, že Baroš ještě nemohl v dresu Aston Villy naplno ukázat své přednosti. "Přišel v době, která je pro náš tým složitá, takže se od něj ještě hodně čeká. Pořád hrál s různými partnery nebo sám vpředu, což nebylo vůbec ideální. Teď se ale dostává do formy," řekl O'Leary, který je rád, že po skončení kvalifikace se Baroš může soustředit jen na klubové povinnosti.

Už nyní se smiřuje s tím, že Baroš a například také švédský obránce Olof Mellberg mu budou chybět v úvodu přípravy na další sezonu, protože budou potřebovat po mistrovství světa odpočinek. Šampionát vyvrcholí 9. července, fotbalisté Aston Villy zahájí podle kouč společný trénink nejspíš dva dny předtím. "Tělo si potřebuje tak čtyři týdny odpočinout, takže nebudou zpátky dřív než týden před začátkem sezony," konstatoval O'Leary smutně.

[ 22.12.2005 - eFotbal/ČTK. Foto: MARSfoto ]