Arsenal zastavil spanilou jízdu Doncasteru

Hráče třetiligového Doncasteru zastavil v jejich nečekaně dlouhé pouti Ligovým pohárem až ve středečním čtvrtfinále Arsenal. Londýnský tým, jenž přijel do Doncasteru jen s náhradníky, vyhrál dramatický duel až na penalty.

Doncaster nebyl daleko od toho, aby si k Manchesteru City a Aston Ville připsal na konto třetí vyřazený tým z elitní soutěže. Ještě v předposlední minutě prodloužení domácí nad loňským mistrem vedli, ve 120. minutě však Gilberto Silva vyrovnal a sám se proměnou penaltou podílel na postupu. Arsenal rozstřel vyhrál 3:1.

Úterní postupující Manchester United a Wigan ve středu doplnil na kvarteto také Blackburn, jenž trochu překvapivě zvítězil 1:0 v Middlesbrough.

Arsenal se v semifinále utká s prvoligovým nováčkem z Wiganu. Blackburn čeká souboj s Manchesterem United. Zápasy jsou na programu 11 a 25. ledna. Finále pak uvidí Cardiff o měsíc později.