Chelsea při návratu Cudiciniho deklasovala Aston Villu

Chelsea se oklepala z víkendové ligové porážky od Tottenhamu a v dnešním utkání 4. kola Ligového poháru deklasovala 4:0 Aston Villu. Čisté konto vychytal italský gólman Carlo Cudicini, jenž nastoupil poprvé od osudného duelu v Readingu, v němž se zranil on i jeho brankářský kolega Petr Čech.

Trenér José Mourinho soupeře nešetřil a poslal na trávník téměř ideální jedenáctku, góly dali Lampard, Ševčenko, Essien a Drogba. Také hosté dorazili z Birminghamu na Stamford Bridge v kompletní sestavě, v níž nechyběli ani dva Češi. Patrik Berger odehrál druhý poločas, Milan Baroš posledních dvacet minut.

Blízko senzace byl třetiligový tým Port Vale, jenž sahal po vítězství právě nad víkendovým přemožitelem Chelsea Tottenhamem. V brance Hotspur dostal příležitost český náhradník Radek Černý a v 64. minutě po ojedinělém útoku hostů inkasoval po střele blízka. Favorizovaný londýnský tým však ostudu nepřipustil a vyhrál 3:1 po prodloužení.

Uspěl i další londýnský tým Arsenal, jenž bez odpočívajícího Tomáše Rosického porazil Everton 1:0 na jeho hřišti. Černý den birminghamských klubů zpečetil Liverpool výhrou 1:0 nad City.