Southend šokoval v Ligovém poháru Man. United

Druholigový Southend šokoval v zápase 4. kola Ligového poháru slavný Manchester United a vyprovodil ho ze soutěže po výhře 1:0. O postupu domácích přes obhájce trofeje rozhodla na Roots Hall branka Freddyho Eastwooda z 27. minuty.

Southend se sice ve druhé lize trápí, tentokrát ovšem dokázal nemožné - udolat na domácím stadionu Roots Hall lídra Premier League, který má letos mimořádně vydařenou sezonu. Jedinou kaňkou byly ovšem výkony Fergusonových svěřenců v Ligovém poháru. Už v minulém kole potrápil Red Devils třetiligový tým Crewe, který dovedl zápas s favoritem až do prodloužení.

V úterním zápase předvedl vynikající výkon gólman domácích Darryl Flahavan, jenž zlikvidoval dvě velké šance Portugalce Cristiana Ronalda. Jones navíc trefil tyč a dobrou šanci spálil i Wayne Rooney, jehož nebezpečnou křížnou střelu vyrazil Flahavan konečky prstů. Domácí Eastwood dal navíc po necelé půlhodině hry nádhernou branku z trestného kopu ze 30 metrů po faulu Jonese na Campbella-Ryce.

Zachránit favorita mohl ještě střídající Gabriel Heinze, ale jeho parádní rána levačkou letěla jen centimetry vedle levé tyče.

Kouči United Alexi Fergusonovi tak před 11500 diváky zhořkly oslavy jeho 20. výročí trenérského působení na Old Trafford. Southend postoupil mezi nejlepších osm týmů soutěže, kam se probojovaly i týmy Charltonu, Newcastlu a Wycombe (4. liga).

Výsledky - League Cup, 4. kolo:

Southend - Manchester United 1:0 (27. Eastwood).

Notts County - Wycombe 0:1 (0:0), Chesterfield - Charlton 3:4 po pen. (2:2, 1:1), Watford - Newcastle 2:3 po pen. (1:1, 0:1)

[ 7.11.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]