Manchester vyhrál a stáhl náskok Chelsea

Hráči Manchesteru United v sobotu v odpoledním utkání 17. kola Premier League porazili Aston Villu na jejím hřišti 2:0 a stáhli náskok Chelsea na šest bodů. Tým Petra Čecha bude mít v neděli těžký úkol. Hraje na hřišti Arsenalu a Kanonýři doma v tomto ročníku ještě neprohráli. Jiří Jarošík dal gól v zápase s Manchesterem City, ale prohře Birminghamu 1:4 nezabránil.

Manchester, který se na podzim trápil v Lize mistrů, si připsal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona se tedy začínají probouzet alespoň v domácí soutěži - v minulém kole rozdrtili překvapení ročníku Wigan 4:0.

Hostující tým nasměroval k vítězství již v 10. minutě Van Nistelrooij, jenž si třináctým gólem v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Druhý gól pak krátce po přestávce přidal druhý hvězdný útočník Wayne Rooney. Milan Baroš odehrál v dresu Aston Villy celý zápas, ale neprosadil se.

Owenův hattrick rozhodl duel s West Hamem

Od 16:00 se hrálo dalších pět duelů. West Ham doma opět zaváhal - tentokrát v souboji s Newcastlem, když o vítězství rozhodl hattrickem Michael Owen. Poslední hřebíček do rakve West Hamu zatloukl střelec až v nastaveném čase. Jednou skóroval i kanonýr Shearer. Obránce West Hamu Tomáš Řepka byl vystřídán čtvrt hodiny před koncem.

Nováček z Wiganu se konečně probudil a rozdrtil Charlton 3:0. Také v tomto utkání se třikrát radoval jediný střelec - hattrick zaznamenal Senegalec Camara. Debaklem domácích skončilo utkání Everton - Bolton. Bolton rozhodl o jasné výhře během pěti minut druhé půle, kdy skóroval třikrát, a nakonec vyhrál 4:0. Fulham doma v souboji s Blackburnem nepřipravila o tři body ani vlastní branka Knighta z konce zápasu.

V posledním sobotním zápase se prosadil Jiří Jarošík, který vstřelil tři minuty po svém příchodu na trávník gól. V 76. minutě už ale jen zmírnil prohru Birminghamu na hřišti Manchesteru City na 1:4. Jarošíkův tým tak klesl už na předposlední místo tabulky. V neděli se hrají dva zápasy. Ve šlágru kola přivítá Arsenal Chelsea, utkají se i Middlessbrough s Tottenhamem.

Výsledky - 17. kolo:

Aston Villa - Manchester United 0:2 (10. Van Nistelrooij, 51. Rooney)
Everton - Bolton 0:4 (75. a 80. Janakopulos, 32. Davies, 79. Speed z pen.)
Fulham - Blackburn 2:1 (45. Diop, 52. Boa Morte - 90. vlastní Knight)
Portsmouth - West Bromwich 1:0 (56. Todorov)
Wigan - Charlton 3:0 (9., 51. a 63. Camara)
West Ham - Newcastle 2:4 (20. vlastní Solano, 73. Harewood z pen. - 5., 43. a 90. Owen, 66. Shearer)
Manchester City - Birmingham 4:1 (1. Sommeil, 15. Barton z pen., 40. Sibierski, 70. Wright-Phillips - 76. JAROŠÍK).