Liverpool se nemusí nikoho bát, tvrdí Gerrard

Máme nejsilnější tým, v jakém jsem kdy hrál, nechal se před finále mistrovství světa klubů v Japonsku slyšet kapitán Liverpoolských STEVEN GERRARD. Anglický záložník navíc dodal, že tým z města Beatles se v současné době nemusí nikoho bát.

Liverpool se nemusí nikoho bát, tvrdí Gerrard
"Liverpool je momentálně týmem, který vítězí a sbírá jednu trofej za druhou," řekl hráč, který na Anfield Road působí od žákovských let. "Nechceme letět domů ani tentokrát s prázdnýma rukama, protože náš tým je silný jako snad nikdy," domnívá se kapitán Reds, které v neděli čeká finále MS klubů proti Sao Paulu.

Fotbalisté Liverpoolu odehráli v této sezoně už 30 utkání, únavu však zatím podle svého kapitána nepociťují. "Cestovat z Velké Británie do Japonska a zpět je více vzrušující než únavné," tvrdí Gerrard. "Musíme toho odehrát ještě spoustu, ale já jsem mladý zdravý kluk, a proto mě to netrápí," poznamenal s úsměvem pětadvacetiletý záložník.

Liverpoolští také věří, že ještě promluví do bojů o titul v Premier League, ačkoliv na vedoucí Chelsea ztrácejí dvanáct bodů. O úspěch se chtějí poprat i v Lize mistrů, kde je v osmifinále čeká Benfica Lisabon.

"Čeká nás hezká řádka výzev, snad budeme úspěšní," doufá Gerrard. "Máme výborně poskládaný tým, v němž se stejnou měrou uplatňují odchovanci i zahraniční posily. Věřím, že v Japonsku nezklameme a po Vánocích v Premier League zdoláme Newcastle. Stejně tak doufám v dobrý výsledek v utkání s Benfikou," uzavírá Gerrard.

[ 17.12.2005 - Reuters / eFotbal. Foto: Reuters ]