United přemohli Liverpool a vrátili se do čela

Manchester United znovu vládnou Anglii. Po domácím vítězství 2:0 nad Liverpoolem, o které se svými góly postarali Paul Scholes a Rio Ferdinand, mají Red Devils v tabulce Premier League 22 bodů a od druhé Chelsea je dělí jen lepší skóre.

Ačkoliv měli domácí na úvod zápasu více ze hry, do první vážnější šance se dostali Reds. Kuijt ale hlavičkoval nepřesně. Na první gól si proto přes 75 tisíc diváků na Old Trafford muselo počkat až do konce čtvrté desetiminutovky, kdy se po centru Ryana Giggse do středu pokutového území prosadil pravačkou z pěti metrů Scholes, který tak ozdobil svůj pětistý start v Premier League.

Red Devils byli nebezpečnější i po změně stran, a tak se v 66. minutě dočkali druhé branky. Postaral se o ni obránce Rio Ferdinand, který se trefil přesně do levého horního rohu Reinovy svatyně. Liverpool se poté snažil skóre alespoň regulovat, ale například Steven Gerrard v 75. minutě pálil z dvaceti metrů mimo a o deset minut později hlavičkoval z bezprostřední blízkosti jen nad břevno.

Liverpool tak ztrácí po devíti kolech na vedoucí Manchester United propastných 11 bodů.

Arsenal jasně převálcoval Reading a je čtvrtý

Arsenal se po suverénním vítězství v Readingu 4:0 posunul na čtvrté místo v Premier League. O jeho triumf se postaral dvěma góly Thierry Henry, který se poprvé prosadil už v 58 vteřině, když po spolupráci s Ceskem Fabregasem dopravil míč za záda brankáře Marcuse Hahnemanna.

Druhou trefu v síti Readingu zařídil v 39. minutě Alexander Hleb, kterému nahrával Tomáš Rosický, a třetí perličku zavěsil na náhrdelník Robin van Persie. Konečnou podobu dal výsledku v 70. minutě Henry, když proměnil penaltu za faul na Fabregase.

Bolton pokračuje ve skvělých výkonech, West Ham zůstal na dně

Bolton navazuje na výborný start do sezony a po nedělní výhře nad Blackburnem se drží na třetím místě pouhé tři body za vedoucím duem Manchester United - Chelsea. Blackburnu se na domácím stadionu dlouhodobě daří, ale na rozjeté Wanderers nestačil. Jediný gól zápasu vstřelil v 62. minutě Ivan Campo. Campo se prosadil hlavou po rohu Senegalce El-Hadji Dioufa. Blackburn navíc zahodil těsně před koncem penaltu. Pokutový kop neproměnil po faulu na svou osobu Roberts.

Tottenham si poradil s trápícím se West Hamem. Jedinou branku utkání, v němž byli domácí výrazně lepším týmem, vstřelil těsně před přestávkou Egypťan Mido. Mido se trefil volejem zhruba z dvanácti metrů k levé tyči po centru Edgara Davidse z levého křídla. Tottenham přehrál West Ham ve všech činnostech - na střely na branku vyhráli domácí 5:2 (celkově 13:5). Kladiváři zůstali předposlední s pouhými pěti body.

Třetí výsledek 1:0 se zrodil na hřišti Middlesbrough. Nevyzpytatelní domácí si tentokrát poradili s Newcastlem. Také Newcastle se letos trápí a je až šestnáctý. Hráči Boro se naopak po výhře posunuli do klidného středu tabulky. Centr Stewarta Downinga zblokoval Milner na roh, který rozehrál Downing v 85. minutě přesně na hlavu Aiyegbeni Yakubua, jenž nedal Harperovi v brance hostí šanci.