Další ostuda United. Crystal Palace rozebralo zdecimované Rudé ďábly čtyřmi góly. Zářil Olise

Crystal Palace rozstřílelo ve 36. kole Premier League na domácí půdě Manchester United 4:0 a vůbec poprvé v historii ho tak dokázalo porazit v obou střetnutích ligového ročníku. Na početnou marodku hostů přibyli před utkáním Harry Maguire a Bruno Fernandes, což výkon Rudých ďáblů dostalo na ještě nižší úroveň, než bylo v posledních týdnech zvykem. Orli dominovali od samého úvodu a už do přestávky dvakrát skórovali, přičemž jednou se radoval i Jean-Philippe Mateta. Robustní Francouz se prosadil už v šestém duelu hraném v Selhurst Parku za sebou.

V posledních týdnech se ani zdaleka nedalo mluvit o dobré formě Manchesteru United, právě naopak. Rudí ďáblové z posledních šesti ligových utkání zvítězili pouze nad posledním Sheffieldem, přičemž v boji o Konferenční ligu je v tabulce přeskočily týmy Newcastlu i Chelsea. Svěřenci Erika ten Haga ale měli oproti konkurenci zápas k dobru, přicestovali ovšem na hřiště Crystal Palace, jež neprohrálo už čtyřikrát po sobě.

Orli již ze začátku utkání roztahovali křídla a byli po zásluze odměněni. Michael Olise si uzmul míč, prošel kompletně neatakován středem pole a přízemní ranou do pravého dolního rohu nedal Andrému Onanovi šanci. Obranu Red Devils poté zastoupil Mateta, který nešťastně zablokoval střelu Oliseho. Krátce nato pak mířil aktivní záložník přímo do Onanových rukavic.

KOMPLIKACE PRO SOUČKA S COUFALEM? MOYES PO SEZONĚ OPUSTÍ LAVIČKU WEST HAMU. NAHRADIT BY HO MĚL BÝVALÝ TRENÉR REALU

Následně hosté dokázali protlačit míč za brankovou čáru, ale pouze za přispění útočného faulu. Na druhé straně hřiště pak neuspěl v přímém souboji s brankářem všudypřítomný Olise. Fantastický poločas domácích ale dokonal ve 40. minutě Mateta, který se prudkým projektilem prosadil již v šestém domácím zápase v řadě.

Namlsaní Eagles ani po přestávce nesundali nohu z plynu a již v 50. minutě hrozil střelou z prostoru penaltového puntíku Eberechi Eze. Tribuny poté výrazně potichly po gólovém zásahu Casemira, opět ale propukly v radost při pohledu na zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Domácí neustále ostřelovali Onanovu bránu a kamerunský gólman nakonec kapituloval potřetí, když ho z bezprostřední blízkosti překonal Tyrick Mitchell. Demolici Red Devils pak završil dvougólový Olise, přičemž frustrovaní hosté se v posledních minutách nezmohli byť na alespoň symbolický zásah, naopak ještě v nastavení napálil Odsonne Édouard tyč.

Crystal Palace tak doma přejelo trápící se United a získalo tři body. V následujícím kole se 11. května střetne s Wolves, Red Devils změří o den později síly s Arsenalem.