Čekání dlouhé 22 let je u konce. Ipswich s brankářem Hladkým slaví návrat do Premier League

Český brankář Václav Hladký (33) vychytal fotbalistům Ipswiche po 22 letech návrat do Premier League. Jeho tým v závěrečném kole druhé anglické ligy porazil doma 2:0 Huddersfield a zajistil si druhé místo za již jistým vítězem Leicesterem. O třetím postupujícím rozhodne play off.

Ipswich potřeboval proti sestupujícímu Huddersfieldu alespoň bod, vzhledem k prohře třetího Leedsu 1:2 se Southamptonem by ale slavil i v případě porážky. Skóre otevřel v 27. minutě Wes Burns a pojistku přidal krátce po pauze Omari Hutchinson.

Třiatřicetiletý Hladký završil životní sezonu 15. čistým kontem v ročníku. Bývalý brankář Brna, Liberce nebo skotského St. Mirrenu nechyběl v lize ani minutu až do závěru sobotního zápasu, kdy kouč McKenna poslal dochytat nastavení náhradníka Waltona.

Právě zmiňovaný McKenna se stal vůbec prvním manažerem v historii, který ve svých dvou premiérových sezonách v roli hlavního trenéra postoupil ze třetí ligy až do první. Sedmatřicetiletý Angličan, který zároveň získal od svého jmenování nejvíc bodů mezi všemi trenéry anglické TOP 4, totiž loni přebíral Ipswich, jenž hrál Premier League naposledy v ročníku 2001/2002, ještě ve třetí nejvyšší anglické soutěži.