Arsenal si spravil náladu po vyřazení z Ligy mistrů. Udeřil v koncovkách poločasů a vede Premier League

Arsenal se po třech soutěžních kláních bez výhry vrátil na vítěznou vlnu, když ve 34. kole Premier League porazil Wolves na jejich hřišti 2:0. Chvílemi bezradně působící Kanonýry vysvobodil v závěru prvního poločasu nechytatelnou ranou do šibenice Leandro Trossard. Belgický křídelník si devátou trefou v ročníku vylepšil dosavadní střelecké maximum v nejvyšší anglické soutěži a posunul Londýňany zpět do čela ligy. Druhý Manchester City je o bod zpět, odehrál však o zápas méně.

Duben zatím nebyl Arsenalu ani Wolves fotbalově nakloněn. Konec v Lize mistrů proti Bayernu a rovněž ligová prohra s Aston Villou rozhodně nemohly být pro Kanonýry dobrou vizitkou. Hosté z Londýna nicméně chtěli situaci o něco vylepšit, v případě tříbodového zisku ve Wolverhamptonu by se totiž vyhoupli zpět do čela Premier League.

Této více než pozitivní vyhlídce mohl dát reálné rozměry Declan Rice, nicméně s jeho pomalým pokusem z hranice šestnáctky neměl José Sá žádné větší problémy. O chvíli později pálil Rice ze stejné pozice podruhé. Tentokrát však zvolil razanci na úkor přesnosti. Po odehrané půlhodině se nechal jednoduše odzbrojit Jakub Kiwior. Z toho těžil Joao Gomes, který z ostrého úhlu vystřelil na branku Davida Rayi, ale španělský gólman reflexivním zákrokem změnu skóre odmítl. Krátce před ochodem do šaten ustál Gabriel Jesus důležitý souboj ve vápně, následně přiklepl míč připravenému Trossardovi, a ten jej nekompromisně napálil přímo do šibenice.

Po změně stran se dostal do střelecké pozice zády k bráně Kai Havertz. Složitou situaci řešil povedeným volejem z otočky, nicméně trefil jen prostor, kde se pohyboval Sá. Na druhé straně si za obrannou linii Gunners zaběhl Mario Lemina, zasekávačkou se zbavil dotírajícího Gabriela, aby posléze mířil pouze do náruče Rayi. Španělský gólman dodal sebevědomí svému týmu také při nebezpečném centru Tommyho Doyla z pravé strany, když udržel míč před dobíhajícím Leminou v rukavicích. Ještě v nastaveném čase přidal pojistku Martin Ödegaard, který poslal balon z téměř nemožného úhlu kolem nohy brankáře.

Sheffield United se zapsal do historie

Sheffield se stal třetím týmem v historii anglické nejvyšší soutěže, který doma inkasoval 50 branek. Dosud tuto metu pokořily pouze Aston Villa v sezoně 1935/36 (56) a Chelsea v ročníku 1959/60 (50).

I přes absenci největší hvězdy Toneyho vedl Brentford v poločase 2:0 díky dvěma brankám Wissy. V druhém dějství ještě navýšili náskok Pinnock, Lewis-Potter a Schade. Brentford dal ve svém 160. zápase v Premier League pět branek poprvé. V nastaveném čase zaznamenal čestný úspěch domácích Berry.

Brentford se posunul na 14. místo. Osmnáctý Luton na záchranu ztrácí jeden bod, Nottingham však odehrál o zápas méně.

Anglická liga - 34. kolo:
Luton - Brentford 1:5 (90.+2 Berry - 24. a 45.+1 Wissa, 62. Pinnock, 64. Lewis-Potter, 86. Schade)
Sheffield United - Burnley 1:4 (52. Hamer - 38. Bruun Larsen, 40. Assignon, 58. Foster, 71. Gudmundsson),
Wolverhampton - Arsenal 0:2 (45. Trossard, 90.+5 Ödegaard).