Review: Brentford - Aston Villa. Krasojízda Villans dostala v Brentfordu trhliny

Fotbalisté Aston Villy po pěti výhrách v řadě remizovali ve 32. kole Premier League na hřišti Brentfordu 1:1. Utkání dvou celků s naprosto odlišnou formou nabídlo více příležitostí na straně domácích, birminghamský tým však několikrát podržel Emiliano Martinez. Krátce po hodině hry ale argentinský čaroděj přece jen kapituloval, když Včely poslal do vedení Ivan Toney. To nicméně udržet nedokázaly, neboť v samotném závěru prodloužil sérii Villans bez porážky na číslo devět Douglas Luiz.

Brentford - Aston Villa 1:1

Branky: 65. Toney - 87. Douglas Luiz

Angažování Unaie Emeryho a reprezentační forma Ollieho Watkinse vynesly Aston Ville zcela reálnou šanci zabojovat o umístění v nejlepší pětce. Ještě před několika týdny mohly mít podobně smělé plány také Včely, jenže to by nesměly v posledních pěti kolech dvakrát remizovat a hned třikrát prohrát. Ve prospěch domácího celku nehrály ani vzpomínky na podzimní střetnutí, v němž Villans zvítězili 4:0.

V úvodu zápasu neměl žádný z celků výrazně navrch, a hra se tak odehrávala rovnoměrně na obou polovinách hrací plochy. S postupem času se míč přesunul spíš na kopačky Aston Villy. Emeryho svěřenci ale z této výhody nic moc vytěžit nedokázali a stav tak zůstával i po půlhodině hry vyrovnaný. První závažnější situaci před brankou přinesla 36. minuta. Kevin Schade v pokutovém území předložil míč Toneymu a ten z nebezpečné pozice vypálil. Gólové radosti ale stál v cestě Martínez a střelu zlikvidoval. Na druhé straně zkusil z dálky štěstí John McGinn. Jeho pokus ale jen prosvištěl kolem levé tyče.

V první velké příležitosti druhého poločasu se objevil mladík Kevin Schade. Německý fotbalista se dostal ve vápně k míči, který po jeho hlavičce vypadl z rukavic brankáři Robinu Olsenovi, do prázdné branky ho ale střelou z otočky dostat nedokázal. Po změně stran jednoznačně dominovaly domácí Včely a v 65. minutě se dočkaly úvodní branky. O tu se po krásném centru Bryana Mbeuma postaral nejlepší střelec Brentfordu Toney. Na druhé straně se po průnikové přihrávce Emiliana Buendíi v dobré příležitosti ocitl Jacob Ramsey. Angličan ale poslal míč pouze nad břevno. Vyrovnání se Villans přece jen dočkali. V 87. minutě Douglas Luiz skvěle doplnil pokutové území a po přihrávce Buendií vyrovnal.

Brentford přerušil sérii porážek, ale ze zápasu si odnesl pouze bod. Hned za čtyři dny navíc musí být znovu připraven na těžkou venkovní konfrontaci s Chelsea. Aston Villa ještě o den dříve přivítá Fulham.