Manchesteru United nepomohl ani Ronaldo, Mourinhovo AS padlo v Bulharsku, Arsenal nezaváhal, Fenerbahce přehrálo Kyjev

Evropská liga nabídla zajímavá utkání mezi Fenerbahce Istanbul a Dynamem Kyjev, bulharským Ludogorcem a AS Řím, Curychem a Arsenalem či Manchesterem United a Realem Sociedad.

Evropská liga začala překvapením, o které se postaral Ludogorec, jenž porazil AS Řím 2:1. Bulharský tým se ujal vedení v 72. minutě po brance Brazilce Caulyho, na tento gól ještě svěřenci Josého Mourinha dokázali odpovědět přesným zásahem střídajícího uzbeckého útočníka Eldora Šomurodova v 86. minutě.  O dvě minuty později se však prosadil další brazilský středopolař v dresu domácích a Razgrad se postaral o senzační výhru.

Londýnský Arsenal nezaváhal a navázal na dobrý vstup v Premier League, když přehrál švýcarský Curych 2:1. Svěřenci trenéra Mikela Artety potvrdili roli favorita. Anglické mužstvo mělo daleko více ze hry, Curych se dostával do útoku spíše sporadicky, „kanonýrům“ tak zavařil pouze z pokutového kopu.

Senzační výsledek se odehrál na Old Trafford, odkud si španělský San Sebastion odváží velmi cenné tři body. Red Devils v čele s Ronaldem si nedokázali vytvořit větší tlak, který by vedl k vyrovnání.

Evropská liga – skupinová fáze, 1. kolo:

Larnaka – Rennes 1:2
Branky: 33. Oier (Rosales) – 29. Theate (Sulemana), 90+4. Assignon (Sulemana)

Helsinki – Real Betis 0:2
Branky: 45+3. José (pen.), 64. José

Eindhoven – Bodo/Glimt 1:1
Branky: 62. Gakpo (El Ghazi) – 44. Grönbaek (Berg)

Curych – Arsenal 1:2
Branky: 44. Kryeziu (pen.) – 16. Marquinhos (Nketiah), 62. Nketiah (Marquinhos)

Ludogorec – AS Řím 2:1
Branky: 72. Cauly (Piotrowski), 88. Nonato (Rick) – 86. Šomurodov (Pellegrini)

Union Berlín – Saint Gilloise 0:1
Branka: 39. Lynen (Boniface)

Fenerbahce – Dynamo Kyjev 2:1
Branky: 35. G. Henrique (Rossi), 90+2. Batshuayi – 63. Cygankov (Bujalskij)

Malmö – Braga 0:2
Branky: 30. B. Rodrigues (P. Oliveira), 70. R. Horta (pen.)

Zápasy od 21:00

Ferencváros – Trabzonspor 3:2
Branky: 5. Nguen (Vécsei), 29. A. Traoré (Nguen), 44. Nguen (pen.) – 39. M. Gómez (Bakasetas), 71. Bozok (M. Gómez)

Manchester Utd. – Real Sociedad 0:1
Branka: 59. Méndez (pen.)

Sturm Graz – Midtjylland 1:0
Branka: 8. Emegha (Dante)

Freiburg – Karabach 2:1
Branky: 7. Grifo (pen.), 15. Doan (Eggestein) – 39. Vešović (Owusu)

Nantes – Olympiakos 2:1
Branky: 32. Mohamed (Blas), 90+3. Guessand (Blas) – 50. Moutoussamy (vla.)

CZ Bělehrad – Monaco 0:1
Branky: 74. Embolo (pen.)

Lazio – Feyenoord 4:2
Branky: 4. Alberto (Vecino), 15. Anderson (Immobile), 28. Vecino, 63. Vecino (Alberto) – 69. Giménez (pen.), 88. Giménez (Idrissi)

Omonia Nikósie – Šeriff 1:3
Branky: 2. Akanbi, 54. Atiemwen (pen.), 76. Diop