Arsenal na Old Trafford nepochodil, bezradný Leicester dostal vymeteno od Brightonu, liverpoolské derby bez vítěze

Šesté kolo anglické nejvyšší soutěže nabídlo svou podstatnou část během sobotního odpoledne. Jako první se sehrálo liverpoolské derby, které však vítěze nepoznalo. Podobným výsledkem také skončilo poměření sil Newcastlu s Crystal Palace. Brighton rozmetl Leicester. Arsenal poznal hořkost porážky až v 6. kole Premier League, když nestačil na Manchester United.

Chelsea přivítala na Stamford Bridge v rámci londýnského derby West Ham a diváci se dočkali změny skóre až po změně stran. Kladiváře poslal do vedení Antonio, ale Blues zásluhou Chilwella a Havertze nepříznivý stav otočili.

Další derby z anglické metropole proti sobě postavilo Tottenham a Fulham. Kohouti si vytvořili dvoubrankový náskok po trefách Hojbjerga a Kanea, reakce v podobě Mitroviče znamenala již jen snížení na konečných 2:1.

Wolves uspěli proti Southamptonu díky jediné trefě utkání, kterou obstaral v nastavení první půle Podence. Dařilo se také Brentfordu, který si zastřílel s Leedsem. Hattrick si připsal Toney, kterého střelecky doplnili Mbeumo a Wissa, za hosty slavili přesné zásahy Sinisterra a Llorente.

Utkání mezi Brightonem a Leicesterem muselo diváky bavit. Hned v prvním poločase byly k vidění čtyři branky. Atraktivní podívaná pokračovala i ve druhém dějství. Brighton se mohl brzy ujmout vedení, ale jeho krásná trefa nebyla pro ofsajd uznána. Zlom přišel v 64. minutě, když se křížnou střelou prosadil Trossard. Po pár minutách penaltu domácích bezpečně proměnil Mac Allister a tentýž hráč se v nastaveném čase ještě trefil z přímého kopu.

První porážku Arsenalu uštědřil po hrozném úvodu sezony po dechu lapající Manchester United. Kanonýři i přes prohru zůstávají v čele tabulky. Do vedení dostal „Rudé ďábly“ debutant Anotny po přihrávce Rashforda. Po přestávce „Gunners“ vyrovnali zásluhou Saky, ale domácí po dvou brejkách, které zakončil Rashford strhli zápas na svou stranu.

Premier League - 6. kolo:

Everton - Liverpool 0:0

Brentford - Leeds 5:2
Branky: 30. z pen., 43. a 58. Toney, 82. Mbeumo, 90+2. Wissa - 45+1. Sinisterra, 79. Llorente

Chelsea - West Ham 2:1
Branky: 76. Chilwell, 88. Havertz - 62. Antonio

Newcastle - Crystal Palace 0:0

Nottingham - Bournemouth 2:3
Branky: 33. Kouyaté, 45+2. z pen. Johnson - 51. Billing, 63. Solanke, 87. Anthony

Tottenham - Fulham 2:1
Branky: 40. Hojbjerg, 75. Kane - 83. Mitrović

Wolves - Southampton 1:0
Branky: 45+1. Podence

Aston Villa - Manchester City 1:1
Branky: 74. Bailey - 50. Haaland

Brighton – Leicester 5:2 (2:2)