Večer evropských gigantů! PSG dalo Monako bůra, Bayern si finále poháru nezahraje

Středeční večer byl plný zajímavých fotbalových zážitků, neboť pokračovaly nejen evropské ligové soutěže, ale i tamní poháry, které rozhodovaly o postupujících do finálových duelů. Zatímco PSG deklasovalo doma Monako 5:0, Bayern nakonec padl 2:3 s Dortmundem a pustil svého německého rivala do závěrečného boje o trofej.

V Anglii jsme se dočkali hned třech utkání. Tottenham uspěl na půdě Crystal Palace. Jedinou brankou zápasu rozhodl o třech bodech pro Kohouty ve druhé půli Eriksen. Stejným výsledkem skončilo i utkání Arsenalu s Leicesterem City. Londýnský klub zacílil přesně čtyři minuty před koncem díky vlastní brance Huthe. Jediná branka zkraje utkání stačila Middlosbrough k výhře nad Sunderlandem.

La Liga nabídla zápasy dvou hlavním adeptů na celkový triumf. Však si to také Barcelona s Realem rozdala na dálku a oba giganti pálili vším, co měli v sestavě. Katalánský gigant začal již dříve a Osasusnu vyprovodil sedmibrankovým přídělem. Bílý balet pak La Coruňu přivítal na jejich půdě šesti brankami.

Semifinále DFB-Pokalu:
Bayern Mnichov - Dortmund 2:3 (28. Martínez, 41. Hummels - 19. Reus, 69. Aubameyang, 74. Dembélé)

Semifinále Francouzského poháru:
PSG - Monaco 5:0 (26. Draxler, 31. Cavani, 51. Vlastní MBae, 52. Matuidi, 90. Marquinhos)

Premier League:
Arsenal - Leicester 1:0 (86. vlastní Huth)
Middlesbrough - Sunderland 1:0 (8. De Roon)
Crystal Palace - Tottenham 0:1 (78. Eriksen)

La Liga:
Barcelona - Osasuna 7:1 (12. a 61. Messi, 30. a 56. Gomes, 64. a 86. Alcácer, 67. z penalty Mascherano)
Leganés - Las Palmas 3:0 (55. a 61. z penalty Luciano, 59. Guerrero)
Valencia - Real Sociedad 2:3 (68. z penalty Nani, 72. Zaza - 1. vlastní Alves, 30. z penalty William José, 65. Oyarzabal)
La Coruňa - Real Madrid 2:6 (35. Andone, 84. Joselu - 1. Morata, 14. a 66. Rodríguez, 44. Lucas, 77. Isco, 87. Casemiro)