Chelsea zvýšila náskok v čele Premier League, Atlético padlo

Chelsea dohrávala v úterý 34. kolo Premier League a připsala si veledůležité tři body v boji o titul. Hrálo se i ve Španělsku, ve Francii a v Německu. V Madridu padlo Atlético, když nestačilo na Villarreal a zřejmě se tak samo odstřihlo z boje o titul.

Chelsea v dohrávce doma přivítala Southampton 3:1 a skóre otevřel již brzy Eden Hazard. Romeu sice srovnal, Cahill a Costa se však okolo poločasové přestávky trefili a zajistili pro Blues důležité tři body, i když hosté ke konci snížili. Náskok nad Tottenhamem má tedy Chelsea sedmibodový. Hrálo se i ve Španělsku, kde Gijon uhrál remízu s Espanyolem a Granada doma podlehla Malaze 0:2. Atletico Madrid večer nestačilo na Villarreal, který díky gólu Soriana vyhrál 1:0.

Do finále německého poháru postoupil Frankfurt, jenž zdolal Gladbach až na penalty, rozhodl Hrgota. O druhou nejprestižnější trofej ve Francii si zahraje Angers, které porazilo v semifinále Guingamp.

Premier League, 34. kolo:

Chelsea - Southampton 4:2 (5. Hazard, 45+1. Cahill, 54. a 89. Costa - 24. Romeu, 90+4. Bertrand)