Zúčtování: Nejhorší rozhodčí v lize už zase pykají

Dva ovlivněné zápasy MOL Cupu, jeden v lize, tři špatné (ne)penalty, dvakrát pomoc Mladé Boleslavi. V pondělí tradičně zasedala Komise rozhodčích a rozdala tři shodné tresty na dvě utkání. Mezi hříšníky byli Vojtěch Severýn, Jiří Houdek a Martin Nenadál, borec, který už více stál, než pískal.

Začněme Jiřím Houdkem. Ten stál v říjnu dva zápasy za to, že penaltu nepískl, před měsícem zrovna tak, a tak se v zápase MOL Cupu mezi Libercem a Zlínem možná ze strachu z dalšího flastru rozhodl penaltu písknout a zase to bylo špatně. Podle vyjádření Komise rozhodčích jím nařízený pokutový kop Zlín neměl zahrávat a Houdek si tak odstojí další dva zápasy. Co je to ale Liberci platné, když právě penaltou začal zlínský obrat, který nakonec vedl do prodloužení a vypadnutí Severočechů, kteří tak přišli o jedinou šanci na účast v evropských pohárech. Celkem už má Houdek kontě trestů zápasů osm a spolu s Radimem Dreslerem je druhým nejtrestanějším rozhodčím. Zajímavé je, že ve statistice odpískaných zápasů v této sezoně najdeme stejné číslo. Na každý odpískaný zápas tak vychází jedno kolo pozastavené delegace a co druhý zápas, to chyba.

Derby Sparta – Slavia třikrát do roka? To je dobře. Hlavně ať je to fér!

Dva zápasy si vysloužil také Vojtěch Severýn za stejné provinění. V ligovém utkání mezí Duklou a Mladou Boleslaví v 53. Minutě za stavu 1:1 chybně nenařídil penaltu pro domácí, a ti tak i kvůli tomu nakonec prohráli 1:2. Pro devětadvacetiletého sudího to byl vůbec první zápas v nejvyšší soutěži, ale jeden dvouzápasový flastr za nezvládnutí penaltové situace vyfasoval už minulý měsíc ve druhé lize. Celkem již má kontě trest na čtyři zápasy.

A posledním nešťastníkem uplynulého kola je suverénně nejhorší sudí v lize Martin Nenadál. V závěru utkání MOL Cupu mezi Bohemians a Mladou Boleslaví totiž nezapískal zelenobílým penaltu (za stavu 1:1) a poslal zápas do prodloužení, kde klokani prohráli a z poháru vypadli. Pro Nenadála už to byla pátá špatně vyhodnocená (a odhalená) penalta v této sezoně, celkem už si pětatřicetiletý sudí vykoledoval trest na dvanáct zápasů, což je více, než doposud odpískal a zdaleka nejvíce ze všech sudích. Sám jsem velice zvědav, zda se jeho jméno objeví na listině i pro příští sezonu, která už by byla jeho sedmou.

Nejtrestanější sudí:

(číslo udává celkový počet zápasů, na které byla sudímu v této sezoně pozastavena delegace)