4. listopadu 2018, 21:13 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

11. kolo PL v kostce: Lacazette obral Reds o výhru, Rudým ďáblům tentokrát nastavení pomohlo k výhře a Manchester City rozdrtil Svaté

Alexandre Lacazette

Proti Chelsea Rudí ďáblové o výhru v nastavení přišli, nyní ale díky brance ze druhé minutě nastavení porazili Bournemouth. Leicester si uctil svého zesnulého majitele výhrou na půdě nováčka z Cardiffu, šlágr kola poté skončil nerozhodně. Ačkoliv Liverpool po brance Jamese Milnera vedl, Alexandre Lacazette srovnal na konečných 1:1. Do samostatného čela se tak dostal Manchester City, který rozdrtil Southampton 6:1. Gól dostala i Chelsea, jenž ale i díky dvěma gólům Álvara Moraty bez potíží porazila Crystal Palace.

Rudým ďáblům nastavení tentokrát pomohlo

Úvod měli lepší domácí. Frasera ještě De Gea vychytal, o pět minut později ale Stanislas v pokutovém území našel Wilsona a španělský gólman už neměl nárok. Shaw se následně dostal do souboje s Brooksem a domácí požadovali penaltu, tu ale Tierney neodpískal.

Poté se do útoku vrhli i hosté. Fredovu ránu zblokoval Aké, o dvě minuty poté ale po skvělé práci Younga poslal Sánchez zpětnou přihrávku na Martiala a ten tvrdou ranou srovnal.

Oba týmy měly šance i ve druhé půli. De Gea fantasticky zlikvidoval ránu Brookse, stejně si vedl Begovič proti pokusu Shawa. Manchester United ale začal mít převahu a několikrát byl blízko ke druhé brance. Young trefil dokonce horní tyč, další příležitosti likvidoval Begovič. Ve druhé minutě nastavení ale po vynikajícím centru Pogby dostal míč střídající Rashford a nadvakrát překonal domácí defenzivu. Manchester United tak ve velmi atraktivním duelu přehrál Bournemouth 1:3 a slaví zisk důležitých tří bodů.

Bournemouth 1:2 (1:1) Manchester United
Branky:
11. Wilson - 35. Martial, 90.+2 Rashford

Leicester po smrti majitele porazil Cardiff, rozhodl Gray

Před utkáním se odehrála vzpomínka na majitele Leicesteru Vičaje Srivadtanaprapchu, který tragicky zahynul po utkání s West Hamem. Poté už se Leicester vydal do boje. Jako první ovšem zaútočili domácí, Camarasa z přímého kopu orazítkoval horní tyč.

Břevno trefili krátce před přestávkou i hosté, deset minut po pauze už ovšem mohli slavit. Chilwell centrem našel Graye a ten přesnou střelou prakticky rozhodl utkání. V závěru mohl druhou branku přidat Vardy, Etheridgeho ale překonat nedokázal. I přesto Leicester zvítězil, nováčka porazil 1:0.

Cardiff 0:1 (0:0) Leicester
Branka:
55. Gray

Lacazette v závěru získal pro Gunners bod

V úvodních minutách šlágru 11. kola útočili především domácí. Nejprve to zkoušel Lacazette, následně proti Alissonovi neuspěl ani Aubameyang. V další dobré příležitosti se ocitl Mchitarjan, jeho hlavička skončila těsně vedle hostující tyče.

Následně zaútočil i Liverpool a hned se dočkal branky. Míč do sítě dopravil Mané, který dorazil střelu Firmina, jenž zamířila do tyče. Rozhodčí ovšem odpískali těsný ofsajd Firmina. Další šanci měl van Dijk, toho vychytal Leno.

V závěru půle pálil těsně vedle pravé tyče Lacazette. Francouzský útočník se následně dočkal branky, i v tomto případě rozhodčí odpískal těsný ofsajd. V samotném závěru poté hlavičkoval van Dijk, ale jen do tyče.

Po hodině hry už se ale hosté mohli radovat. Leno jen vyrazil střílený centr Maného a James Milner tvrdou ranou rozvlnil síť. O dvě minuty poté měl na noze srovnání Torreira, dobrý zákrok předvedl Alisson. Definitivně mohl rozhodnout aktivní van Dijk, jeho hlavičku vytěsnil Leno.

A tak v samotném závěru přišlo srovnání. Iwobi parádně vysunul Lacazetteho, ten si poradil s Alissonem a poté pěknou střelou k levé tyči srovnal na konečných 1:1. Liverpool tak na Emirates Stadium získal bod a alespoň na chvíli jde znovu do čela Premier League.

Arsenal 1:1 (0:0) Liverpool
Branky:
82. Lacazette - 61. Milner

Citizens deklasovali Southampton a vedou samostatné ligu

Už po osmnácti minutách bylo jasno, že Manchester City půjde do čela o dva body před Chelsea a Liverpool. V 6. minutě Silva vysunul Saného a jeho centr před bránu si do sítě srazil Hoedt. O šest minut poté zatáhl míč do pokutového území Sterling a Agüero už měl jednoduchou práci.

Další gól po Saného asistenci vstřelil David Silva a Southampton si koledoval o pořádný debakl. Vše po půlhodině hry zmírnil Danny Ings, který proměnil penaltu po faulu Edersona na svou osobu.

Ještě do přestávky to znovu bylo o tři branky, Agüero našel Sterlinga a ten tvrdou ranou nedal McCarthymu šanci. Snížit mohl znovu Ings, fantastický zákrok po jeho tečovaném pokusu předvedl Ederson.

Sané následně orazítkoval tyč, následně ale Agüero přenechal míč Sterlingovi a bylo to už o čtyři branky. Poslední slovo si poté vzal Leroy Sané. Ten si ideálně navedl míč na střelu a McCarthyho překonal pokusem k pravé tyči. Citizens tak deklasovali Southampton poměrem 6:1 a vedou ligu.

Manchester City 6:1 (4:1) Southampton
Branky:
6. vlastní Hoedt, 12. Agüero, 18. D. Silva, 45+2. a 67. Sterling, 90+1. Sané - 30. z penalty Ings

Další výsledky 11. kola Premier League:

Everton - Brighton 3:1 (26. a 77. Richarlison, 50. Coleman - 33. Dunk)
Newcastle - Watford 1:0 (65. Pérez)
West Ham - Burnley 4:2 (10. Arnautović, 68. a 84. Anderson, 90+3. Hernández - 45. Gudmundsson, 77. Wood)
Wolves - Tottenham 2:3 (68. Neves, 79. Jimenez - 27. Lamela, 30. Lucas, 62. Kane)
Chelsea - Crystal Palace 3:1 (32. A 65. Morata, 70. Pedro - 53. Townsend)