7. října 2018, 22:24 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

8. kolo PL v kostce: Mahrez z penalty šlágr nerozhodl, Arsenal zničil nováčka a Rudí ďáblové fantasticky otočili proti Strakám

Alexis Sánchez

V sobotu uspěl znovu Tottenham, největší pozornost ale vzbudil Manchester United, jenž doma fantasticky otočil duel proti Newcastlu. O den poté Arsenal zdemoloval Fulham, po dvou gólech si připsali Alexandre Lacazette a Pierre-Emerick Aubameyang. Skvělou formu potvrdil Eden Hazard a ligovou neporazitelnost ve šlágru udržel Liverpool. Manchester City měl k výhře blíže, Riyad Mahrez ovšem neproměnil penaltu.

Tottenham nezářil, tři body ale má

Kohouti šli proti Cardiffu do vedení už v osmé minutě. Po centru Trippiera se míč odrazil k Dierovi a gólman Etheridge neměl šanci zasáhnout.

Vyrovnat mohl za minutu Arter, Lloris se prezentoval dobrým zákrokem. Naopak zvýšit náskok mohli Sánchez a Moura, hostující gólman si ale s oběma pokusy poradil. Následně hrubě chyboval Lloris, po lobu Murphyho ale výborně zasáhl na brankové čáře Alderweireld.

Murphy byl v další dobré příležitosti, tentokrát dobře zasáhl Lloris. Obě půle poté orámoval aktivní Lucas Moura, který ovšem branku vstřelit nedokázal. Dvě dobré pozice zahodil a Tottenham tak stále vedl jen o gól. V 58. minutě ale Ralls zcela zbytečně sestřelil Lucase a rozhodčí Dean jej poslal do sprch.

Místo potvrzení výsledku ovšem mohlo přijít vyrovnání. K hlavičce se dostal Morrison, fantastickým zákrokem ho ale vychytal Lloris. Ten tak udržel čisté konto a pomohl Kohoutům k hubené výhře 1:0.

Tottenham 1:0 (1:0) Cardiff
Branka:
8. Dier

Manchester United přepsal historii, svůj zápas ale nakonec fantasticky otočil

Manchester United nezačal vůbec dobře a už po deseti minutách prohrával o dvě branky. Vůbec poprvé v historii dostali Rudí ďáblové doma dvě branky během prvních úvodních deset minut.

Už v sedmé minutě poslal skvělý pas za obranu Pérez a Kenedy přesnou ranou k pravé tyči překonal De Geu. Za tři minuty poté se Muto odpoutal od Younga a tvrdou pumelicí zvýšil na rozdíl dvou branek.

Snížit mohl Rashford, hlavičkoval mimo. Na druhé straně se ve stoprocentní gólovce objevil Muto, fantastický zákrok ovšem předvedl De Gea. Když v úvodu druhé půle znovu selhal Rashford, zdálo se, že Manchester United šanci mít nebude.

Dvacet minut před koncem ale začal vskutku parádní obrat. Juan Mata vypálil z přímého kopu a Martin Dúbravka neměl nárok. Na rozdíl dvou gólů mohl zvýšit Ritchie, dobrý zákrok předvedl De Gea. Na druhé straně zachraňoval situaci Dúbravka, jenž skvěle zneškodnil pokus Smallinga.

Jenže o minutu později si Martial vyměnil míč s Pogbou a ranou k pravé tyčce přeci jen srovnal. A v 90. minutě přišel rozhodující úder. Centr Younga z pravé strany zužitkoval Sánchez a hlavou rozhodl o výhře Manchesteru United v poměru 3:2.

Manchester United 3:2 (0:2) Newcastle
Branky:
70. Mata, 76. Martial, 90. Sánchez - 7. Kenedy, 10. Muto

Arsenal zdemoloval nováčka, útočníci se činili

Fulham doma nepředvedl špatný výkon, proti Arsenalu si vytvořil dostatek šancí, ovšem Bernd Leno odvedl vynikající výkon. Arsenal navíc proměnil téměř vše a nakonec tak deklasoval nováčka vysoko 1:5.

První příležitost měl už ve třetí minutě Vietto, jeho tečovanou ránu vytěsnil Leno na roh. Na druhé straně posílal Welbeck míč na Lacazetteho, skvěle ale zasáhl Le Marchand. Hned vzápětí poslal Monreal míč znovu na francouzského útočníka a ten po střele z otočky otevřel skóre.

Na rozdíl dvou branek mohl upravit Mchitarjan, dobrý zákrok si připsal Bettinelli. Poté se do útoku vrhli domácí a i když první šanci Schürrle zazdil, tu druhou už proměnit dokázal. Minutu před pauzou zachyboval Monreal, Vietto vysunul Schürrleho a ten krásným lobem srovnal.

Jenže hned v úvodu druhé půle se parádní střelou k pravé tyči prezentoval Lacazette a prakticky rozhodl. Unai Emery navíc do hry poslal duo Ramsey - Lacazette a to už se postaralo o zbytek. V 67. minutě Aubameyang poslal centr na Ramseyho a ten patičkou zvýšil na 1:3. O dvanáct minut později se trefil i Aubameyang, po asistenci Bellerína zopakoval první trefu svého francouzského kolegy.

V samotném závěru ještě Ramsey vysunul Aubameyanga a ten přesnou ranou k pravé tyči uzavřel účet utkání na konečných 1:5. Arsenal je momentálně ve fantastické formě, tentokrát to odnesl Fulham.

Fulham 1:5 (1:1) Arsenal
Branky:
44. Schürrle - 29. a 49. Lacazette, 67. Ramsey, 79. a 90.+1 Aubameyang

Hrozivou chybu van Dijka Mahrez nepotrestal, šlágr tak gól nenabídl

Od začátku bylo vidět, že tentokrát nás žádná gólová hitparáda nečeká. Minulý ligový zápas nabídl sedm branek, tento šlágr se bez gólu obešel.

Hrál se hodně opatrný fotbal a žádný celek nechtěl udělat žádnou chybu. První větší příležitost tak přišla až po pauze, Mahrezova rána ke vzdálenější tyči ale do brány nesměřovala. I další šanci si vypracoval Mahrez, tentokrát už musel zasahovat pozorný Alisson.

Liverpool dělal více chyb a po jedné mohl inkasovat. Van Dijk zcela zbytečně pět minut před koncem sestřelil v pokutovém území Saného a Atkinson odpískal penaltu. Tu chtěl původně zahrávat střídající Gabriel Jesus, míč si ale po domluvě vzal Riyad Mahrez.

Nejaktivnější hráč utkání ovšem vysoko přestřelil a odmítl tak výhru. Manchester City i přes bezbrankovou remízu tabulku Premier League vede, ovšem jen o skóre před Chelsea a Liverpoolem.

Liverpool 0:0 Manchester City