12. srpna 2018, 21:53 | Autor: Tomáš Dvořák | Foto: profimedia.cz | Tisk článku

1. kolo PL v kostce: Richarlison se uvedl dvěma góly, Liverpool zničil Kladiváře a Arsenal mistra nepřekvapil

Richarlison

Leicester v Manchesteru United nepředvedl vůbec špatný výkon a nakonec se dočkal zasloužené branky. Trefa střídajícího Jamieho Vardyho ale přišla pozdě. Po penaltě Pogby a vítězné brance Luka Shawa slaví Rudí ďáblové. Tři body mají i Tottenham, Chelsea či Watford. Naopak jen bod získal Everton, který hrál podstatnou část utkání v oslabení. Skvělý Richarlison ale dvěma góly Toffees urval bod. V neděli naplno bodoval Liverpool, který se díky čtyřem gólům ihned dostal do čela ligy. Hned v závěsu je ale Manchester City, jenž si podle předpokladů poradil s Arsenalem.

Rudí ďáblové na úvod úspěšní, rozhodla brzká penalta a taktéž trefa Shawa

Už ve druhé minutě zahrál v pokutovém území rukou Amartey a rozhodčí Andre Marriner ihned nařídil první penaltu nového ročníku. K ní se postavil Paul Pogba a míč poslal nechytatelně do levé horní části branky.

K vyrovnání se následně tlačili hosté, po půl hodině hry pálila nová posila Leicesteru James Maddison, de Gea ale jeho ránu fantasticky vyrazil. Na druhé straně pálil Darmian a Schmeichel měl s jeho ranou co dělat.

Leicester byl poměrně aktivní a vyrovnal mohl ve druhé půli i Gray, jehož ránu ale znovu jistil de Gea. Rudí ďáblové mohli podruhé udeřit zásluhou střídajícího Lukakua, Schmeichel ale míč parádně vyrazil. O pár minut později ale Mata dostal míč na Shawa, ten se štěstím obehrál protihráče a následně překonal Kaspera Schmeichela.

Leicester se nevzdal, ve třetí minutě nastavení pálil Pereira do tyče a Vardy instinktivně hlavou dostal míč do sítě, více toho ale hosté nestihli. Úvodní zápas nové sezóny tak patří Manchesteru United, Lišky se ale znovu nemají za co stydět.

Manchester United 2:1 (1:0) Leicester
Branky: 3. Pogba z penalty, 83. Shaw - 90+3. Vardy

Chelsea první kolo tentokrát zvládla

Zatímco loni Chelsea zcela selhala a podlehla doma Burnley 2:3, nyní v prvním kole slaví výhru. Huddersfield v úvodu bojoval a zdálo se, že Chelsea nebude mít lehkou práci. Po chybě obrany ale Willian poslal ve 34. minutě míč na Kantého a ten se štěstím dopravil míč za záda Hamera.

Srovnat mohl Mounié, trefil ale jen tyč branky, kterou střežil poprvé nejdražší gólman historie Kepa. Naopak na druhé straně byl faulován Alonso a rozhodčí odpískal penaltu. Tu s přehledem a mazácky proměnil Jorginho a tím definitivně rozhodl.

Po hodině hry mohl třetí gól přidat Alonso, jeho fantastické nůžky skončily na horní tyči. Třetí gól tak padl deset minut před koncem, po vynikající práci střídajícího Hazarda překonal Hamera obloučkem Pedro. Chelsea tak vítězí 3:0 a hned na úvod slaví zisk tří bodů.

Huddersfield 0:3 (0:2) Chelsea
Branky:
34, Kanté, 45. z penalty Jorginho, 80. Pedro

Fantastický Richarlison zajistil Evertonu alespoň bod

Richarlison debuty v základních sestavách umí! Když poprvé nastoupil v základní sestavě Watfordu, gólem rozhodl o výhře nad Bournemouthem. Nyní jako nejdražší posila Toffees vstřelil Richarlison dvě branky, které ale nakonec stačily jen na bod.

Everton do základní sestavy nasadil jedinou posilu, již zmíněného Richarlisona. Do hry poté ještě zasáhl Lucas Digne. Zajímavé posily ale představil i Wolves, nováček soutěže. A jedna posila taktéž dokázala skórovat.

Do vedení se dostali hosté, v 17. minutě se po přímém kopu dostal k míči právě Richarlison a pohotově dostal míč do brány Ruíe Patrícia. Jenže vedení Everton neudržel ani do přestávky. Ve 40. minutě se hrozivým šlapákem prezentoval Jagielka a po červené kartě musel ze hřiště.

Wolves toho využil bleskurychle a už za čtyři minuty srovnával Rúben Neves, na jehož nádherný pokus z přímého kopu do levé šibenice Pickford neměl. Po hodině hry mohl domácí poslat do vedení Jiménez, ovšem Pickford tentokrát skvěle zasáhl. A následně udeřili hosté, krásným obstřelem k levé tyči se o to postaral znovu Richarlison.

Zápas ale nakonec skončil smírem, neboť deset minut před koncem Neves fantasticky odcentroval na hlavu Jiméneze a ten pokusem o zem překonal bezmocného Pickforda. Everton tak v prvním kole remizoval u nováčka 2:2.

Wolverhampton 2:2 (1:1) Everton
Branky: 44. Neves, 80. Jiménez - 17. a 67. Richarlison