Drama v Edenu! Branky diváci viděli až v samotném závěru

Mistrovská Plzeň v sobotu klopýtla doma s Teplicemi a trenéra Pivarníka to stálo místo, přesto víkend přežije na prvním místě v tabulce. Pražské derby mezi Spartou a Slavií totiž skončilo taky smírně 1:1, a tak v pořadí na prvních místech nic nezměnilo. Za hosty se střelecky prosadil Václav Kadlec a za domácí Milan Škoda.

Hráči z Letné v Edenu domácí zaskočili odvážnou hrou. Přestože šancí bylo na obou stranách v první půli málo, Sparta ovládala střed hřiště a Slavii k ničemu moc nepouštěla. Po změně stran pokračoval scénář z první půle, ale v závěru domácím fanouškům zatrnulo.

Devět minut před koncem řádné hrací doby se po dobré kombinaci na pravém křídle dostal míč před branku díky Konatému a Václav Kadlec s přehledem propálil brankáře Pavlenku. Radost Sparty trvala však jen chvíli. Na druhé straně byl ve vápně faulován Mingazov a Milan Škoda proměnil nařízenou penaltu.

Slavia - Sparta 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Škoda (z pen.) - 81. V. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Paták, Peřina. ŽK: Hušbauer - Lafata, Vácha, Šural, Pulkrab Diváci: 19 084.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Tecl (66. Mešanovič), Hušbauer (83. Van Buren), Barák, Zmrhal (78. Mingazov) - Škoda. Trenér: Šilhavý.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mareček, Holek, Hybš - Konaté (90.+2 Nestor) , Sáček, Vácha, V. Kadlec (89. Juliš) - Lafata (75. Pulkrab), Šural. Trenér: Rada.