Sparta nebo Slavia? Posledních pět soubojů těchto týmů

Po pauze, kdy se zraky českých fotbalových fandů ubíraly k reprezentaci, se ke slovu opět hlásí první liga. A zítra přinese opravdový svátek – derby pražských S, které má po letech opět náboj boje o čelo tabulky. Jak tentokrát souboj Sparty se Slavií dopadne, to se dozvíme zanedlouho. Nyní si připomeneme, kdo měl navrch v posledních pěti utkáních.

1. září 2014 – Slavia – Sparta 0:2

V ročníku 2014/15 opanovala Sparta obě derby. To první v sezoně vyhrála na Slavii 2:0, přičemž se činil především David Lafata. Gólové umění dal vyniknout ve druhém poločase. Nejprve si naběhl na centr Kadeřábka a Sparta vedla. Stejný hráč druhý gól mohl přidat o pár minut později, penaltu ale napálil do břevna. Chuť si spravil těsně před koncem zápasu, kdy z dorážky stanovil konečnou podobu výsledku ve prospěch svého týmu.