Kanonýři jako hrom! Kdo vstřelil hned 5 gólů v zápase Evropské ligy?

V porovnání s prestižní Ligou mistrů je čtvrteční Evropská liga pochopitelně méně atraktivní soutěží, i tady však velice často vidíme zajímavé duely a rekordy, které rozhodně stojí za připomenutí!

Právě dnes se podíváme na famózní střelce v historii Evropské ligy (či tehdejšího Poháru UEFA). A na koho konkrétně dojde řeč? Tady jsou 3 kanonýři, kteří v jednom jediném zápase dokázali rozvlnit síť hned pětkrát!

Marco van Basten

Legendární nizozemský útočník Marco van Basten, jenž získal Zlatý míč i triumf na mistrovství Evropy, se nesmazatelně zapsal mimo jiné i do historie Evropské ligy! Během sezony 1984/85 vyzval Ajax Amsterdam lucemburský celek Red Boys, přičemž skóre bylo více než přesvědčivé: 14:0! K pěti gólům stačilo van Bastenovi pouze 69 minut.

(další strana)

Daniel Fonseca

Dnes jsou uruguayskými snajpry no.1 Edinson Cavani z PSG nebo Luis Suárez z Barcelony, v minulém tisíciletí válel například Daniel Fonseca! Dnes již bývalý útočník se v sezoně 1992/93 představil s italskou Neapolí na půdě španělské Valencie. Pro Netopýry to byl hororový zápas, doma schytali debakl 1:5! Fonseca se postaral o všech pět branek hostů, stačilo mu na to 70 minut.