Nizozemsko překvapivě padlo v Bulharsku, Ronaldo byl opět při chuti

V sobotu pokračovala kvalifikace o světový šampionát v Rusku. Zatímco nezáživný střet Andorry s Faerskými ostrovy branku nenabídl, ve Švédsku a Bosně se pálilo o sto šest. Švýcarsko doma uspělo s Lotyšskem díky trefě Drmiče v druhé půli. Kypr poměřil síly s Estonskem, ale diváci nebyli po devadesáti minutách svědky žádné trefy.

Švédsko doma přivítalo Bělorusko a dokázalo, že dokáže být střelecky při chuti i bez Ibrahimoviče. Skóre otevřel v devatenácté minutě Forsberg z penalty a po změně stran to byl opět hráč Lipska, který náskok zvyšoval. K jeho trefám se poté přidali i Berg a Thelin a Švédové slavili výhru 4:0. Stejným výsledkem skončilo i utkání Bosny a Hercegoviny s Gibraltararem. Lví podíl na tom měl Ibiševič, který se prosadil v první půli hned dvakrát. Po změně stran se prosadili i Vršajevič a Višča.

Nizozemsko překvapivě padlo na půdě Bulharska. Utkání rozhodl v první polovině Delev, který si připsal dva přesné zásahy. Portugalsko je o opět o krok blíže postupu, neboť si doma vyšláplo na Maďarsko a třemi brankami jej porazilo. Ve dvou případech se prosadil hvězdný útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo. Belgie pouze remizovala s Řeckem 1:1, když náskok jihoevropské země vymazal až v samotném závěru Lukaku. Francie si poradila s Lucemburskem 3:1, ale musely ji k tomu pomoci dvě nařízené penalty.

Švédsko - Bělorusko 4:0 (19. z penalty a 49. Forsberg, 57. Berg, 77. Thelin)
Andorra - Faerské ostrovy 0:0
Švýcarsko - Lotyšsko 1:0 (66. Drmić)
Kypr - Estonsko 0:0
Bosna a Hercegovina - Gibraltar 5:0 (4. a 43. Ibišević, 52. Vršajević, 56. Višća, 90+4. Bičakčić)

Bulharsko - Nizozemsko 2:0 (5. a 20. Delev)
Lucembursko - Francie 1:3 (34. Joachim z penalty - 28. a 77. Giroud, 37. Griezmann z penalty, )
Portugalsko - Maďarsko 3:0 (32. Silva, 36. a 65. Ronaldo)
Belgie - Řecko 1:1 (89. Lukaku - 46. Mitroglou)